9.6.2018 - Coachball, 3. turnaj, Brno - Starý Lískovec

V sobotu 9.6. odehráli naši malí coachbalisté další kolo divize Východ – tentokrát v Brně na krásném hřišti ve Starém Lískovci.

I když se jim tentokrát nedařilo tak jak v Pardubicích a byla znát absence opor Máty Hráčka, Čika Jančíka a Johy Beránkové – odehráli 4 krásné zápasy.

Kunovice – Kostelec nad Orlicí 5:10

Krásný zápas, ve kterém jsme bohužel zaspali první směnu a obdrželi 6 bodů. V dalším průběhu už se podařilo pouze korigovat.

Břeclav – Kunovice 9:8

S většími kluky z Břeclavi to bylo drama až dokonce. Tentokrát se sladkým koncem pro soupeře. Ale za výkon se ani tady stydět nemusíme.

Kunovice – Brno 2:14

Tady nám Seveřani vrátili porážku z Pardubic i s ůroky. Ale i když výsledek vypadá jasně, opět se za předvedenou hru stydět nemusíme.

Pardubice – Kunovice 14:13

Nejdramatičtější zápas turnaje. Rozhodovalo se až v tiebreaku – a soupeř dal bohužel o bod víc. Byly k vidění nádherné odpaly z obou stran a taky v poli krásné zákroky. Obzvlášť v dohrávce utkání před prodloužením. Šneci udrželi dablem při jednom autu a plných metách stav 11 :11 a dotáhli utkání do prodloužení – fakt paráda. Nesesypali jsme se a udržet takovou situaci v kategorii do 11 let se fakt cení.

Coach Beránek:

Byl to opět super turnaj. Nutno dodat, že po celý turnaj jsme stavěli sestavu tak, aby si všichni zahráli spravedlivě a to jak na pálce, tak v poli. Takže si v obraně hráči vyzkoušeli spoustu postů a situací a z této strategie jsme neuhli, ani když jsme mohli změnou sestavy zápasy třeba vyhrát. Věřím ale, že tato cesta je ta správná.

Sestava : Kuba Podškubka, Libuše Oherová, Lea Friedlová, Štěpán Křapa, Tomáš Koutný, Šimon Vaněk, Ondra Zelinka, Jiří Halámak a Lukes Bachan.

Coučové: Přema Beránek, Zdeňa Křapa, Peťa Zelinková.

Šofér: Luďa Friedl

Fotograf: Gabča Křapová - fotky - Coachball, 3. turnaj - Sever Brno, Starý Lískovec


26.5.2018 - Coachball, 2. turnaj, Pardubice, 2. místo

V sobotu 26.5.2018 vyjeli naši Coachballisté na 2.kolo do Pardubic.

Turnaj se tentokral konal za účasti 4 týmů.

V základní skupině, která se hrála systémem každý s každým (tentokrát na 40 minut) Šneci nejprve narazili na Sever Brno. Po prohře 3:15 měli naše děti zápas volno a pak následovalo utkání s domácími Pasos Pardubice. Taktéž prohra 5:12 a hned na to Hroši Havlíčkův Brod – tentokrát 5:13. Šnečíci sice všechny zápasy základní skupiny prohráli, ale jejich výkony byly velmi dobré a neustále se zlepšovaly. Nutno podotknout, že všechny týmy byly v průměru o hlavu větší. Systém turnaje určil, že v semifinále se Kunovičtí utkali s prvním po základní části Severem Brno. A zde se Šneci vypnuli k nejlepšímu výkonu na turnaji a po bezchybné hře v poli a super pálce smetli Brno 14:4! Tento výsledek před zápasem opravdu nikdo nečekal a vidět hrát naše děti v tomto utkání byla opravdová radost. Poté jsme měli 2 zápasy volno a ve finále nás čekali domácí Pasos Pardubice. Na našich nejmenších se dost podepsalo veliké horko a když se snažili co síly stačili na domácí to nestačilo a prohráli jsme 0:18. Škoda bylo zejména 1. směny, kdy jsme měli v útoku velkou smůlu. Tvrdými odpaly jsme trefili všechny míče přesně do rukavic Pasos a v obraně jsme vyrobili 3 chybičky, které nás stáli v podstatě celý zápas. Po první směně bylo 0:6 a už jsme se nedázali zvednout.

Nevadí – i tak super turnaj a výsledek. Všechny děti si to opravdu zasloužili za svou snahu - dobrou pálku a enormní zlepšení v poli. Po celý turnaj táhl na pálce tým Máta Hráček a zdatně mu sekundoval Kuba Podškubka. Ostatní to vytáhlo k velkému nadstandartu a kdybych chválil dál, asi bych se nezastavil. Uznání si zaslouží doopravdy všichni. Jen tak dál.

Sestava: Máta Hráček, Kuba Podškubla, Lea Friedlová, Jiří Halámek, Luke Bachan, Štěpán Jančík, Ondra Zelinka, Štěpa Křapa a Joha Beránková.

Coučové: Přema Beránek, Zdeněk Křapa, Jura Jančík


21.4.2018 - Coachball, 1. turnaj, Kostelec nad Orlicí, 5. místo

Na první coachballový turnaj v letošním roce jsme vyrazili do Kostelce nad Orlicí. Někteří se tak těšili, že už nemohli dospat, a tak nebyl problém, vyrazit od Tesca ve stanovený čas.

Do Kostelce jsme dorazili podle plánu, převlékli jsme se, rozcvičili a s nadšením jsme šli hrát první zápas, který jsme v naší skupině B vyhráli. Našimi soupeři byli Hroši, které jsme porazili 14: 1. Následovala pro nás pauza třech hracích zápasů. Tuto dobu jsme využili k odpočinku, lehkému obědu, díky přístupné wifině hře Clash Royal, ale také trénování softbalu a lození po kládách. :-)

Dalším naším soupeřem byla Břeclav, tady nám výhra unikla o jediný bod. Škoda. Krásné letní počasí nás asi vyčerpalo, protože hned následoval zápas s Kostelcem a ti nám teda dali na frak – prohra 0:14. Vzájemným zápočtem výsledků jsme se dostali do posledního boje o 5. místo, na které jsme díky ochotě trenérů a organizátorů nemuseli čekat a hrát jej v oficiálním, plánovaném čase, ale mohli jsme hrát o zápas dřív na sousedním hřišti. V tomto zápase nám byli soupeři opět Hroši z Havlíčkova Brodu. Tentokrát se už nejednalo o jednoduchý zápas, ale o poměrně vyrovnanou hru. O tom svědčí výsledek 11:10. O jediný bod jsme Hrochy porazili a z turnaje jsme si odvezli krásné 5. místo.

Turnaj byl pro nás plný nádherných zákroků, odpalů, podařilo se nám vyřešit složité herní situace, ale samozřejmě pokazit třeba i ty lehké. Účel byl ale splněn. Všichni, nejen děti, ale i kaučové nabrali zkušenosti ;-), všichni se poučili ze svých chyb a do dalších bojů budeme vyrážet zase o něco víc zkušenější.

Sestava podle výšky: Onďák, Křupíno, Šíma, Johanka, Mirďa, Čiko, Bíba, Jířa, Luky, Máta, Berry, Zdeněk.

Kaučové a doprovod podle abecedy: Berry, Štěpa, Zdeněk, Zelík, Zuzka.

Pokřik coachballového týmu: www.snails.cz (made by Křupíno):-)

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie