01.-02.08.2020 - 3. hrací víkend Extraligy juniorů

Premiéra Extraligy juniorů na Mlatevňi přinesla Šnekům tři výhry!

Nejlepší Juniorská liga starého kontinentu se poprvé v historii ukázala v Kunovicích. Mladí šneci, posílení o reprezentačního nadhazovače Jakuba Osičku a kečra George A. Harrise (oba nastupují v mužské extralize za Locos Břeclav) měli za úkol doma získat co nejvíce vítězství, aby si v dlouhodobé tabulce polepšili.

V sobotním dvojutkání dorazil silný Havlíčkův Brod. První zápas byl v dominanci nadhazovačů. Oba týmy nebyly schopné najít recept na výborně házející nadhazovače a tak rozhodl jeden odpal… Až v sedmé (poslední) směně rychlého utkání se ujal průstřel posily George A. Harrise a Snails si tak připsali první historické domácí extraligové vítězství.

Druhý zápas se pak nesl v dominanci pálkařů z Havlíčkova Brodu, kteří Šnekům vítězství oplatili. Na nadhozu se vystřídalo dravé mládí v podobě Matyáše Zelinky nebo juniora Matyáše Kolůcha či George A. Harrise.

Druhý den se před skvělou diváckou kulisou Šneci utkali s Ledenickými Žraloky. První zápas v dominanci nadhazovače Jakuba Osičky a podpořený dobrou pálkou vítězíme 9:0.

Do posledního zápasu víkendu vstupujeme s odhodláním získat za víkend další vítězství. Dobrá pálka, neskutečně bodů, ale bohužel i Ledenice na naše nadhazovače pálí a získávají body. Útok Ledenic zkoušíme zpomalovat točením nadhazovačů, přesto do sedmé směny jdeme se ztrátou 4 bodů. Silný útok však body stáhl a tak se musel zápas prodlužovat v tiebraku. Už jsme nic neponechali náhodě, Ledenicím jsme nepovolili získat bod a v dohrávce tiebraku jsme po dlouhém odpalu zvítězili.

V neděli jsme si výrazně spravili chuť na pálce, kdy jsme nastříleli 6 Home runů a stáhli celkově 24 bodů. 3 RBI (stažené body) získal v zápase kadet Šimon Joura! Za zaznamenání je také premiérový Home run Jakuba Osičky, který co by nadhazovač moc příležitostí na pálce nedostává.

Jsme rádi, že se kvalitní mužský softball ukázal v Kunovicích, kdo přišel určitě nelitoval. Byla to dobrá pozvánka na další zápasy Extraligy juniorů nebo na 2.ligu mužů, která se doma předvede nadcházející víkend.

Děkujeme všem fanouškům!!!

Výsledky:

Snails x Havl. Brod – 1:0

Snails x Havl. Brod – 0:8

Snails x Ledenice – 9:0

Snails x Ledenice – 15:14

Sestava:

Zleva spodní řada:

Šimon Joura, Ondřej Nemrava, Adam Luňák, Přema Horký, Vojtěch Kalný,

Zleva vrchní řada:

Přemysl Vícha (trenér), Matyáš Zelinka, George A. Harris, Jakub Osička, Matyáš Kolůch, Ondřej Hanáček, David Jelínek, David Vícha, Václav Ohera, Alice Víchová (trenér), David Jelínek st. (trenér)

Foto zde

Výsledky extraligy juniorů na webu ČSA


11.-12.07.2020 - 2. hrací víkend Extraligy juniorů

Druhý extraligový víkend


Tak jsme do té Prahy a Mostu dorazili. I když jsme měli některé hráče na dovolených, tak jsme to jeli zkusit a zabrat proti zatím nejlepším týmům v soutěži. Pražské Joudrs na nás vyrukovalo s nadhazovačem, který pravidelně háže mužskou extraligu. Respekt a hlavně i hlavy na D1 jasně ukázaly směr prvního zápasu. Druhý zápas už vypadá jinak. Joudrs na nás nasadilo druhého nadhazovače, ale po první pálce a stavu 6:0 ihned nasadilo opět svou nadhazovací jedničku. Joudrs ke konci zápasu více zatlačilo na pálku a převrátilo výsledek ve svůj prospěch.


Pro nás zkušenost, že i na mužské extraligové nadhazovače to zvládáme, kontaktujeme, ale ještě máme slabé ruky na větší důraz na pálce.


Večerní přejezd do kempu, večerní koupání, nohejbal a ráno vstát a hurá do Mostu, kde jsme už pár let nehráli.
Most na nás narukoval s agresivní útočnou pálkou, která měla v sobě nátlakovou hru, krátké narážené, proložené dlouhými odpaly. Pro nás super zkušenost, kdy se kluci postupně snažili s touto hrou vypořádat. Nutno podotknout, že jsme nechali na metách neskutečně hráčů, pokud by se podařilo některé hráče stáhnout, zápas mohl vypadat i jinak.


Druhý zápas se hrál více vyrovnaně. Za stavu 1:4 jsme měli obsazené všechny mety s jedním autem…škoda, nepovedlo se nám potkat pálku s míčem, takže jsme i tento čtvrtý zápas prohráli.

Přesto pro nás velmi dobrá zkušenost. Měli jsme sebou i hráče, kteří doposud s extraligou juniorů nebo mužskou soutěží neměli co do činění. No, nutno podotknout, že musíme ještě zabrat a více se naučit komunikovat uvnitř hřiště a pomáhat si v herních rotacích.

Trenéři Ajka a Přemek

Výsledky na webu ČSA

Foto


27.-28.06.2020 - 1. hrací víkend Extraligy juniorů

Extraliga juniorů 2020 – výjezd Spectrum a Ledenice

No, tak už to máme za sebou! Máme totiž za sebou první historické ostré starty v Extralize juniorů. Sami jsme nevěděli co čekat, jak budeme vypadat. Kategorii hráčů do 20 let jsme měli tento víkend obsazenou věkovým průměrem 15,7 let. Přesto se kluci ukázali a i sami sobě dokázali, že se mohou rovnat jiným zkušeným týmům. Jsme si vědomi, že se potkáme i se silnějšími týmy, přesto pokud budeme přistupovat k zápasům bez obav a hlavně s odhodláním, můžeme překvapovat.

První zápas v Extralize byl v sobotu se Spectrum Praha. Příjezd do Prahy byl lehce nervózní, protože jsme měli problémy s Horstovým autem (spojka nechtěla pracovat), ale dojeli jsme do servisu, pak přesun taxíkem a příprava. Spectrum jsme překvapili a první zápas = výhra. Uff. Druhý zápas jsme nezvládli, ale i tak byl výkon příslibem. Moc nám pomohly i rady Michala Kolůcha, který nás přijel podpořit a klukům se věnoval v taktických radách. První den a stav 1:1 hmm. Super. Kluci nadšení, že by to mohlo jít a hlavně je to bavilo.

Přejezd do Ledenic, kde spíme u rybníka, hoši hrají nohejbal. Prostě pohoda sobotní noci 😊.

První zápas s Ledenicemi jsme úplně vypustili. Odhodlání a chtění vyhrát nebylo u nikoho z týmu. Jednoznačný výsledek upravil v sedmé směně sólo HR Adam Luňák. Druhý zápas byl o něčem jiném, důrazná promluva a větší tlak na soupeře nesl ovoce. Druhá extraligová výhra!

Stále sbíráme zkušenosti. Přesto se dá na čem stavět. Víme o hromadě našich problémů, víme co zlepšovat. Učíme se hrát 5-6 hodin softball v kuse – také nová zkušenost.

Máme i první tři HR v extralize – Ondřej Nemrava, Ondřej Hanáček a Adam Luňák!!!

Na nadhozu se vystřídali Mates Kolůch, Ondřej Nemrava a velmi dobře si vedl i Matyáš Zelinka (nejmladší hráč týmu).

Výsledky na webu ČSA

Trenéři

A velké díky rodině Horkých, kteří nám pomohli s převozem hráčů při poruše auta Horsta! Děkujeme!

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie