04.-05.07.2020 - 2. turnaj 2. ligy juniorek Praha - Radotín

Juniorky Snais začaly sezónu 2.místem v Radotíně


Vzhledem k tomu, že úvodní turnaj na domácím hřišti se neodehrál, byl startem do sezóny týmu juniorek turnaj v Radotíně. Ve svátečních dnech na ně čekaly 3 zápasy v základní skupině a následný boj o umístění.


Na úvod je čekal soupeř z Havlíčkova Brodu. V celkem pohodovém zápase jsme byli po celou dobu lepší a postupně navyšovali počet bodů až na rozdílových 13:2. Pálka úplně bezzubá nebyla, i když to mohlo být lepší. Na prkně Bára Bachanová a v závěru Mity.


Druhý zápas proti Joudrs Praha byl o něčem jiném. Soupeřův útok prověřil řádně naši obranu a ukázal slabá místa. Naštěstí náš útok držel naše šance ve hře až do poslední směny, po které byl stav 5:5. To už házela po začínající Kačce Hlaváčkové Julie Dominiková, které se podařilo útok soupeřek eliminovat. Prvním prodloužení pak dokázala uzavřít SO při plných metách. Ale ani náš útok nedokázal bodovat. Ve druhém prodloužení se situace opakuje. Soupeř jednou skóruje, ale následné plné mety už Julie ukončí SO. Náš útok také dokáže jednou bodovat a tak je opět vyrovnáno. Máme však jenom jeden aut a Julie je na pálce a na trojce Emma. Po tvrdém odpalu do vnitřního pole dobíhá pro vítězství.


Sobotní dvě výhry byly sice dobré, ale zároveň se ukázalo hodně nedostatků jak v útoku, tak v obraně. Bylo jasné, že v neděli ráno budeme s Radotínem bojovat o finále. V sobotu pak tým ještě stihl výlet do okolí, když obešel Velkou Ameriku a mrknul na Karlštejn.


První nedělní zápas probíhal tradičně. Všichni mrtví, výkon na prd, kde nás postavíte, tam nás najdete. A domácí toho hned využili. Výhra o 5 bodů by je poslala do finále místo nás. Fik fik a 3 body v první směně. To ještě odpovíme dvěma. Pak domácí přidávají a přidávají a už vedou o 5. Naštěstí je nedrží obrana a my můžeme snižovat. Rozhodně to ale není jenom kvalitou našeho útoku. Nakonec vítězíme 13:7, ale rozhodně nemůžeme být se svým výkonem spokojeni.


Finálový zápas opět proti Joudrs byl jako přes kopírák sobotního. Naše obrana pomáhá soupeři seč mohla a útok se na body strašně nadřel. A tak je zaslouženě stav 5:2 v poslední směně. Jen díky běženému homerunu Emmy (mimochodem už třetímu o víkendu a mohlo jich být i víc), který stáhne i dvě předchozí běžkyně, vyrovnáváme na 5:5 a jde se opět do prodloužení. Soupeř boduje. Náš běžec je vyautován na domácí metě a další šanci už nedostaneme. Joudrs zaslouženě bere vítězství. My i přes skvělou diváckou podporu fanoušků z coachballu, sobotní obrat neopakujeme.


Co závěrem? Nadhoz střídavě oblačno. Při kaučování signálu z lavičky je vidět úspěšnost a to je pro některé hráčky zatím problém. Na druhou stranu byly i světlé okamžiky. Kečrové bída. Máme problém chytit jakoukoliv krádež, máme problém zastavit míč a někdy i strike. Obrana? Vnější v neděli propadlo, vnitřní na tom bylo o kapánek lépe. A útok? Umíme dát ráno do dobrého nadhozu. Na druhou stranu slabší nadhoz neumíme rozpálit. Záleží asi. jak se vyspíme. V neděli jsme byli evidentně nevyspaní. Takže co? Budeme muset víc trénovat. :D :D :D

Výsledky turnaje

Foto z turnaje

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie