08.-09.2020 - 1. turnaj Superligy kadetů - Havlíčkův Brod

Kadeti zahájili Superligu druhým místem

Odložený start Superligy nás zavál do Havl. Brodu. Vedro a vedro nás provázelo celý víkend, takže jsme rádi, že až na jeden kolaps jsme to zvládli.

Havl. Brod B: mladí (žáci) se v této soutěži rozkoukávají, pro nás trénink.. Na nadhozu takové esa jako Jelínek, Vícha, Kalný…

Havl. Brod A: pořádný zápas 😊, Ondra na kopci (než zkolaboval, na poslední směnu jej vystřídal Matyáš). Jeden nadhoz si střihl i Šíma Joura… V tiebraku výhra 5:4.

Břeclav: s těmito kluky se budeme potkávat každý víkend, jsou naše dvojice v této Superlize. Jasná výhra a postup do finále. Šimon Joura si střihl svůj kadetský první HR!

Finále s Havl. Brod A: jiný nadhazovač, naše tři erory v poli a výhra Havl. Brodu 1:3. Přesto hezký zápas 😊

Sestava zleva:

Jakub Podškukbka, Ondřej Nemrava, David Vícha, Matyáš Zelinka, Vojtěch Kalný, Aleš Přibyl, Filip Vícha, Šimon Joura, Václav Ohera, David Jelínek

Foto zde


OPEN Pohár ČSA U16 kadeti - Memoriál Radka Štěpánka

19.06.2020 - 21.06.2020 - Eagles Praha

Sestava:

Zleva – horní řada: David Jelínek (trenér), David Jelínek Jr. , Šimon Joura, David Vícha, Vojtěch Kalný, Jakub Beránek, Aleš Přibyl, Štěpán Halámek, Alice Víchová (trenér), Přemysl Vícha (trenér)

Zleva – prostřední řada: Jakub Podškubka, Václav Ohera, Filip Vícha

Zleva spodní řada: Matyáš Zelinka, Ondřej Nemrava (na fotce chybí, ale byl s námi pátek – sobotu Tobiáš Grebeň, který v neděli odjel posílit tým žáků na turnaj do Břeclavi)

Rok 2020 je poznamenaný aktuálním děním okolo Covid-19. Přesto jsme rádi, že se už opět hraje a můžeme bojovat na hřišti a hlavně si užít týmového ducha. Kadeti tak měli na plánu jen jeden pořádný mistrovský turnaj a právě tento OPEN KADETŮ než se vyběhne v srpnu k Superlize kadetů. V Havl. Brodě jsme otestovali své možnosti na přípravném turnaji a tak jsme vyrazili plni očekávání na celorepublikové měření sil, na který se řada týmů posiluje a snaží se jej odehrát s tím nejlepším co v dané kategorii má k dispozici za hráče.

Letošní ročník byl ještě o to zajímavější, že se hrálo o pohár Memoriálu Radka Štěpánka. Jedná se o prestižní turnaj, který již přes dvacet let otevírá mužskou dospělou sezónu. Letos se premiérově o tento pohár utkaly týmy kadetů. Předpokládáme, že se Memoriál příští ročník bude opět vrátí zpět na mužské dospělé týmy.

Turnaj byl naplánovaný na tři soutěžní dny, ale počasí celý průběh turnaje změnil. V pátek se odehrály všechny zápasy dle programu, sobota nakonec vypadla celá kvůli velkému dešti a tak se v neděli odehrály jen zápasy v playoff.

Páteční zápasy byly rozhodující kdo půjde do playoff a kdo bude bojovat o nižší pozice. Díky rozlosování jsme se utkali v prvním zápase s Joudrs B, týmem který nás doslova potrápil na přípravném turnaji. Neponecháváme nic náhodě a tým porážíme jasně 13:2. Díky tomu, že Ledenice porazily Joudrs B taky, bylo jasné, že případná výhra nad Ledenicemi bude o pozici, ze které půjdeme do playoff. Přesto jsme chtěli vyhrát, ale my myslíme a Ledenice mění. Na konci zápasu nám Ledenice odskočily na 4:3.

Sobota – v noci prší, přes den prší.. řeší se co budeme dělat.. hrát, nehrát.. jak.. ve 14 hod. padlo rozhodnutí – dnes je turnaj přerušen a budeme čekat co neděle. Takže hoši honem do Vltavy – koupat se, pak na JumpPark – vyřádit se… a čekáme.

Neděle ráno bylo rozhodnuto – hraje se playoff, tak hurá na hřiště a připravovat se. První tým v playoff je Spectrum Praha. Dominantní nadhoz a dobrá pálka = výhra 15:0.

V semifinále nás čekalo velmi kvalitní Joudrs Praha, velmi vyrovnaný zápas na obou stranách, nadhazovači hráli prim.. Zápas rozhodl error, kdy kečr přehodil při krádeži třetí metu na kterou jsme udělali jediný bod zápasu. Nutno podotknout, že naše obrana se nerozsypala za stavu plné mety Joudrs, dva auty a dobrý pálkař… Učíme se i tuto dovednost ustát a to se nám snad poprvé podařilo 😊.

Finále – překvapivě pro všechny Snails a očekávaný tým Hroši Havl. Brod. Opět nadhazovači hrají prim. Sice Hroši hodně pálí, ale dávají nám možnost zahrát jednoduché auty, auty ze vzduchu atd.

Přichází dohra šesté směny, jsme na pálce, první pálkař vystál metu zdarma, PB, SO, BB, další pálkař dostává od kauče metu zdarma = plné pole.. První nadhoz a prošvih, balon kečrovi utíká, doběh…zároveň přehoz domácí mety a další doběh.. aut při pokusu o třetí doběh.. Následně pálkař odpálí na devět – luft out.. jdeme bránit sedmou směnu. Stav 2:0… udržíme a poprvé se u chlapů v historii klubu radujeme z vítězství v takovémto turnaji… Ano tito kluci mají bronzovou z Mistrovství ČR, ale vyhrát takto silný turnaj se učíme.. Sami neví jak se tvářit 😊

Neskutečné, Snails Kunovice ovládly Memoriál Radka Štěpánka, stali se ten den nejlepším týmem ČR. Budou mít těžké dokazovat svou sílu v nadcházející Superlize kadetů a hlavně obhájit svůj výkon. Máme na čem dále pracovat, známe slabá místa, ale co je hlavní.... tento víkend si srovnali hlavu, naučili se další věci..

Zhodnocení trenérů: Jsme hrdí, že se tento mladý tým stále posouvá a to hlavně mentálně. Což dokazuje, že ustál zlomové okamžiky. Přesto je třeba na sobě dále pracovat a ladit nuance.. Nyní máme před sebou velkou výzvu, která bude trvat ještě pár let, ale rádi bychom na cedulku poháru Memoriál Radka Štěpánka dostali název Snails Kunovice i na dospělém mužském turnaji.

Moc děkujeme všem co byli s námi fyzicky i těm co byli s námi online přes stream, který jsme z Prahy nejen na Moravu přenášeli.

Článek o turnaji na webu ČSA

Výsledky turnaje na webu ČSA

Foto z turnaje

VIDEOZÁZNAM Z FINÁLOVÉHO ZÁPASU ZDE

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie