Snails cup 2014

Ve dnech 31.1.-2.2.2014 se uskutečnil 3. ročník halového turnaje v Hluku. Snails Kunovice mělo zástupce ve dvou týmech - Snails Kunovice a Morava Best.

Již 3.ročník halového turnaje Snails Cup se odehrál o víkendu 31.1-2.1.2014 ve sportovní hale v Hluk.

Na turnaj bylo původněpřihlášeno 8 týmů (Snails Kunovice, Eagles Praha, Sabat Praha, PV Praha, Dračice Brno, ZŠJW Storms Řepy B, Arrows Ostrava a polská Wroclaw), které se mezi sebou měly utkat ve 2 skupinách. Konečné obsazení turnaje však doznalo výrazných změn.

První špatné zprávy přišly z Přírodních věd necelý měsíc před turnajem. A tak dostal šanci náhradník z Radotína. Poslední dva dny před turnajem však zamotal pořadatelům hlavy. Nejprve se odhlásila Wroclaw, která nedorazila už o víkend dříve do Prahy. Následoval ji celek Storms Řepy a Arrows Ostrava. Naštěstí se však podařil pořadatelům husarský kousek a zajistili náhradní týmy. Turnaj zachránily mladé naděje z Trnavy, početný tým ze Sabatu, který dokázal složit také B-tým a v neposlední řadě složený tým Morava Best, který měl ve svém středu takové osobnosti jako Monika Janotková, Dáša Fuchsová,Dina Pfeiferová, Helena Zedníková, Kateřina Šmídová, Lucie Kaplarczyková nebo Martina Langrová.

Ve skupině A jasně dominoval domácí tým Snails Kunovice. Ten si poradil se všemi soupeři, když největší problémy mu dělal mladý trnavský tým. Na domácí vedení 3:0 odpověděla Trnava homerunem za 4 body a rázem byl stav otočený na 3:4. Zkušenější kunovjanky si však dokázaly vzít výhru zpět. Druhé místo obsadil pražský Sabat.

Skupinu B ovládl favorit Eagles Praha. I když měl ve svém středu pouze jednu nadhazovačku Martinu Lackner, která samozřejmě neodházela všechny zápasy, dokázaly její spoluhráčky dobrou obranou a útokem pod vedením nového kauče Michala Vojáčka zvítězit ve všech zápasech základní skupiny. I když zápas proti Sabatu B se rozhodl až v úplném závěru (9:8) a také souboj s Moravským Bestem (2:1) byl velmi vyrovnaný. Druhé místo pak patřilo Sabatu B, který si poradil s Moravou 4:2.

Všechny týmy však postoupily do čtvrtfinále, které bylo na programu v sobotu odpoledne. A papírovým favoritům se v Hluku většinou ve čtvrtfinále nedaří. Také tentokrát se nepodařilo postoupit ani jednomu týmu z 2.místa. Snails si jasně poradili s Radotínem a ani Eagles nezaváhali s bojovnou Trnavou. Na Sabat však čekal tým Morava Best, který se zlepšoval zápas od zápasu. A to potvrdil i postupem do semifinále po výsledku 5:1. V závěrečném zápase sobotního programu, pak udolal Sabat B tým Dračic 1:0 a zajistil tak pražskému oddílu, alespoň jedno místo v horním play-off.

Snails Kunovice – Sabat B 3:2

Nedělní semifinále bylo vyrovnanou partií. Snails sice vedli 3:0, ale v dohrávce zápasu je soupeř zaskočil několika dobrými odpaly, při kterých stáhl domů 2 body. A to nebylo všechno. Vyrovnávací bod byl na třetí metě a vítězný na druhé. Hrozbou tie-breaku nebo dokonce vítězným bodem Sabatu byla vysoká, ale kunovské hráčky zahrály jednoduché auty a vše vyřešila Dominika Rampáčková posledním strike-outem.

Eagles – Morava Best 3:4

Následující zápas měl rozhodnout o našem soupeři ve finále. Už zápas ve skupině skončil těsnou výhrou Eagles a tak se čekal boj. Eagles se na soupeře vrh drtivým prvním útokem a moravská obrana hořela. Stav 3:0 byl ještě milosrdný. Nikdo ale netušil, že víc už mistrovskému útoku, skvěle házející Lucka Kaplarczyková, nedovolí. Eagles sice nenasadil od začátku svoji nadhazovačku a věřil, že obrana moravský útok ustojí. Ale odpaly na tribunu se brání těžko a tak musí Martina Lackner na prkno. Ale to už jsou pálkařky dobře naladěny a ani tato změna je nezastaví. A tak po napínavém souboji nakonec Morava Best vyřadila silné Eagles.

Eagles – Sabat B 2:10

Zápas o 3.místo byl jednoznačnou záležitostí. Pálkařky Sabatu se do obrany Eagles pustily hned od začátku a ta již nenašla dostatečnou motivaci k jejich zastavení.

Snails Kunovice - Morava Best 8:3

Finále se neslo v přátelském duchu obou týmů. Kunovice hned v první směně naklonily vedení na svou stranu a svou převahu stále zvyšovaly. Jak řekla jedna zkušená hráčka : ,, Mládí vpřed, staří na svá místa‘‘ a tak po výhře 8:3 se mohly hráčky z Kunovic radovat z vítězství turnaje již po třetí.

Konené pořadí:

1. Snails Kunovice
2. Morava Best
3. Sabat B
4. Eagles Praha
5. Dračice Brno
6. Trnava Panthers
7. Sabat Praha
8. Radotínský SK

Fotografie

Video (čas 2:20)

Propozice turnaje

Rozpis zápasů

Výsledky

Článek ve Slováckém deníku


Snails cup 2013

Ve dnech 1.-3.2.2012 pořádáme 2. ročník halového turnaje v Hluku. Přijďte povzbudit naše ženy, které se tentokrát představí ve dvou týmech.

Ke stažení:

Propozice turnaje

Rozpis zápasů

Výsledky

Video (čas v 10:20)

Fotografie


Snails cup 2012

Ve dnech 3.-5.2.2012 pořádáme Snails cup, Halový turnaj žen v Hluku. Propozice k turnaji ZDE KE STAŽENÍ


Burčákový turnaj

Vše o tradičním Burčákovém turnaji najdete na http://burcak_turnaj.sweb.cz

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie