11.-12.5.2018 Memorial Mike Stapleton

Naše čtvrtá účast na medzinárodním turnaji pro mládež, kterou pořádají na Joudrs nám kázala vyrazit v pátek co nejdříve, abychom ještě ten den odehráli 3 zápasy.

Člověk míní a D1 mění. Havárka, uzavřená dálnice, plný provoz, zasekaná Praha... tak jsme tak, tak dorazili před zahájením prvního utkání proti izraelskému týmu Gezer. Všichni naši žáci v počtu plných 15 si chtěli užít každý zápas a hlavně být na tomto turnaji. Ale ještě unavení z dloooouhé cesty po D1 jsme lehce nekoncentrovaní a tak hrajeme velmi vyrovnané utkání s naším prvním soupeřem. Nakonec naše hodně mladá sestava vítězí v poměru 6:5

Druhý soupeř je nám již známý tým z Dánska, který pro nás ani tentokrát nebyl těžkým soupeřem.

Poslední zápas dne jsme zahájili v cca 20:30 pod umělým osvětlením a soupeřem byli domácí Joudrs. Naši kluci předvedli neskutečnou show, kterou podtrhli nejen skvělým výkonem na pálce, ale hlavně choreografií a povzbuzováním na lavičce. Za stavu 13:0 měníme sestavu a tak Joudrs lehce koriguje na konečných 13:4.

Honem... přesun, osprchovat, zablbnout a kolem půlnoci usnout.

Budíček... snídaně... přesun.. rozcvička...zápas se Spectrum.

Scénář jako přes kopírák vyjma choreografie :-(, za jasného stavu 8:0 předáváme žezlo našim mladým nadějím a tak zápas končíme jasně 8:4. POSTUP DO FINÁLE.

Máme cca 6 hodin volno, abychom se připravili na finálový zápas pro Ledenicím.

Jako vždy musíme něco vytvářet a tak jsme se rozhodli vyrazit na Tróju k vodáckému areálu, kde to máme tak rádi. Zrovna se jel závod českého poháru a kluci hleděli na jiný sport než je softball.

Potkali řadu olympioniků. Jeden z nich volal na naše kluky CIGI CAGA SNAILS (kluci nadšení). To že si Vavřinec Hradílek přečetl na tričkách jim nevadilo, přece nás zná a popřál nám hodně štěstí.

Náš ženský dospělý doprovod se také radoval :-) to bylo hele ten má svaly, to jsou figury.. :-) fotka s Prskavcem, Hradílkem... Noo prostě super.

Finálový zápas proti Ledenicím jsme začali na pálce a tam se nám nepodařilo na velmi dobře házejícího soupeře dát bod. Na to soupeř hned v první směně zatlačil a získal 3 body. Naše korekce na 3:1. Soupeř odskočil také o bod a už se nic neudálo.. škoda, kluci na to mají.

I tak je stříbro pro náš tým dobrý výsledek.

Hlavně do všech zápasů zasáhla celá naše ekipa žáků. Kluci si pak užili slavnostní vyhlášení vítězů i s novozélandskou HAKOU. Odjezd cca 20:30.. Dojezd 0:15....1:00 v neděli :-)

Díky všem co s námi byli!

5 aut je dostatečný důkaz, že nás bylo hodně.

Hráči: všichni žáci

Trenéři Víchovci a Zuzka

Fotografie zde.


2.liga žáků 28-29.4.2018, Břeclav

Žáci vyrazili poslední dubnový víkend do Břeclavi odehrát premiéru ve druhé lize žáků a přivezli stříbrné místo.

Na první turnaj se sjelo 6 týmů. Naši známí z Břeclavi, Severu Brno, pak Hladoví hroši, Trhové Sviny a Ledenice. V turnaji jsme se nakonec setkali tváří v tvář každému vyjma Brna.

První zápas proti Břeclavi byl naší jednoznačnou záležitostí, kde jsme se rozehráli a čekali na dalšího soupeře. Po 3 hodinách čekání jsme naskočili proti Hlad. Hrochům ze Sezimova Ústí. Náš první vzájemný duel jsme zvládli a tak jsme se dostali do horního pavouka.

V tom prvním zápase proti nám stály kvalitní Ledenice, které ukázaly jak jsou silné a to zejména na nadhozu. Celý zápas byl pro nás i pro ně soubojem s nadhazovačem.

Zápas, který začínal až o půl osmé večer, byl zkouškou odolnosti pro oba týmy.

Nádherný zápas, který byl zcela jistě ozdobou a možná předčasným finále rozhodla až poslední směna, ve které nás Ledenice zatlačili v poli a při risknutí stáhnutí zadního pole nás soupeřův pálkař přestřelil a tak získali Ledenice bod a zápas byl ukončen.

I Šneci však mohli rozhodnout...měli jsme obsazené 2,3, ale nepodařilo se nám ten bod stáhnout.

V neděli jsme se potkali s dalším týmem v horní skupině s Trh. Svinami. Trh. Svinám jsme v zápase nepovolili téměř nic. Naše vnitřní pole pracovalo na jedničku, jen naše pálka již byla slabší, proto rozhodnutí přišlo až ve čtvrté směně, kde jsme stáhli 3 body.

Cekově jsme tak zakončili turnaj na hezkém druhém místě.

První turnaj nám ukázal co nás bude celou sezónu čekat...

Díky všem řidičům a fanouškům. Příště nás čeká domácí turnaj :-))

Takže pořádně zatrénovat ať doma uhrajeme hezké zápasy.

Trenérské duo Víchovci a Zuzka

Sestava: Mates Zelinka, Kuba Beránek, Alda Přibyl, Vojta Kalný, Filip Vícha, Matyáš Hráček, Štěpa Halámek, Ondra Nemrava, Šíma Joura, David Jelínek

Výsledky: http://softball.cz/

Foto: 2. liga žáků 1. turnaj - Břeclav

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie