9.-10.6.2018 - 2. liga žáků, 3. turnaj, Havlíčkův Brod

Třetí turnaj druhé ligy žáků nás zavál do Havlíčkova Brodu. Vyrazili jsme v devíti s cílem se nezranit, jinak by musela nastoupit Aďa z teeballu.

Naštěstí se nic nestalo a tak jediná, ale velká nepříjemnost byl déšť, který překopal veškeré dění na hřišti.

V sobotu k večeru se strhl přívalový liják a nedovolil tak odehrát poslední 3,5 zápasu. Organizátoři však zabrali a tak jsme v neděli mohli odehrát alespoň zápasy základní skupiny.

Jakmile se dohrálo, tak se znovu zavřelo nebe a bylo jasné, že jsme tak tak odehráli aspoň tu základní část.

První zápas nás čekal s Brnem, které jsme zejména na pálce jasně přehráli, taktéž jsme odehráli jasný tréninkový zápas s Ledenicí B.

Proto jsme se hodně těšili na zápas s Ledenicí A, který sliboval pořádný softball. To jsme se nemýlili. Bohužel nám již tradičně utekla první směna, kde nám odskočili o dva body, postupně jsme stáhli jeden doběh. Rychlý zápas nakonec vyhráli Ledenice a nám, tak zůstalo třetí místo o které jsme se podělili s Trhovými Svinami (rozdělení bodů bylo po základních skupinách).

Znovu poučení a zlepšení, kluci chtějí, umí, ale ještě nám chybí herní zkušenosti.

Sestava: Mates Zelinka, Alda Přibyl, Vojta Kalný, Filip Vícha, Matyáš Hráček, Štěpa Halámek, Ondra Nemrava, Šíma Joura, David Jelínek.

Trenérské duo Víchovci a Zuzka

Díky Šárce a Romanovi za dopravu .-)

Fotografie - . liga žáků 3. turnaj - Havlíčkův Brod


26.-27.5.2018 - 2.liga žáků 2. turnaj, Mlatevňa Kunovice

Žáci na domácím turnaji berou stříbro

Tentokrát domácí Mlatevňa hostila další kolo druhé ligy žáků.

Na celý turnaj dorazilo nakonec 6 týmů a tak mohly být dvě skupiny (stejné týmy se zúčastnily i minulého turnaje). Ve čtvrtek nás lehce vystrašila průtrž s kroupami, díky které byla celá Mlatevňa pod vodou.

Naštěstí se ukázalo, že rekonstrukce hřiště proběhla opravdu skvěle a voda sama postupně mizela.

Sice jsme zahájili turnaj na hřišti B, ale kolem poledne už hostila zápasy naše plocha A blíže bufetu, nejen domácí fanoušci kvitovali, že nemusí pro limonádu ze vzdáleného hřiště.

Ve skupině jsme se střetli s Brnem, které nebylo zásadním soupeřem, proto jsme trénovali zejména pohyb na metách.

Druhý zápas byl vyrovnanější, přesto jsme Pigs porazili 5:0.

To bylo pro sobotní klání vše a naši kluci měli odehráno už kolem 14 hod a pak se dívali na své soupeře, kteří hráli své zápasy až do půl osmé.

Hezké teplé počasí se přeneslo i do neděle a hned ráno jsme sehráli semifinále proti Hrochům se Sezimova Ústí a skóre 8:1 nás posunulo do finále.

Na polední nedělní finále dorazila početná skupina fanoušků, kteří se přišli podívat, zda naši šneci vybojují vítězství...

Vyrovnaná hra nadhazovačů však nevyzněla pro nás. Drobné chyby v obraně a slabší pálka, to bylo to, co rozhodlo v prospěch Pigs.

Finálový zápas skončil těsným vítězstvím 2:1 pro Pigs Trhové Sviny.

Naši kluci za celý turnaj obdrželi jen 4 body, přesto obsadily druhé místo.

Klukům ke stříbru gratulujeme, víme co máme zlepšovat a třeba příště, zatím máme bilanci dvou druhých míst. Což na úvod sezóny není špatné :-))

Moc a moc děkujeme organizačnímu týmu, který skvěle zastal bufet a vše kolem hřiště a týmů.

Děkujeme moc a těšíme se někdy na domácím turnaji opět na viděnou. Zatím to vypadá, že budeme doma hrát až příští rok :-(, ale moc se na to opět těšíme :-)

Sestava: Mates Zelinka, Kuba Beránek, Alda Přibyl, Vojta Kalný, Filip Vícha, Matyáš Hráček (neděle), Štěpa Halámek, Ondra Nemrava, Šíma Joura, David Jelínek, Floriš Pavelka (sobota)

Trenéři: Víchovci a Zuzka

https://softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=2061&pda=2&admina=

Fotografie zde.


11.-12.5.2018 Memorial Mike Stapleton

Naše čtvrtá účast na medzinárodním turnaji pro mládež, kterou pořádají na Joudrs nám kázala vyrazit v pátek co nejdříve, abychom ještě ten den odehráli 3 zápasy.

Člověk míní a D1 mění. Havárka, uzavřená dálnice, plný provoz, zasekaná Praha... tak jsme tak, tak dorazili před zahájením prvního utkání proti izraelskému týmu Gezer. Všichni naši žáci v počtu plných 15 si chtěli užít každý zápas a hlavně být na tomto turnaji. Ale ještě unavení z dloooouhé cesty po D1 jsme lehce nekoncentrovaní a tak hrajeme velmi vyrovnané utkání s naším prvním soupeřem. Nakonec naše hodně mladá sestava vítězí v poměru 6:5

Druhý soupeř je nám již známý tým z Dánska, který pro nás ani tentokrát nebyl těžkým soupeřem.

Poslední zápas dne jsme zahájili v cca 20:30 pod umělým osvětlením a soupeřem byli domácí Joudrs. Naši kluci předvedli neskutečnou show, kterou podtrhli nejen skvělým výkonem na pálce, ale hlavně choreografií a povzbuzováním na lavičce. Za stavu 13:0 měníme sestavu a tak Joudrs lehce koriguje na konečných 13:4.

Honem... přesun, osprchovat, zablbnout a kolem půlnoci usnout.

Budíček... snídaně... přesun.. rozcvička...zápas se Spectrum.

Scénář jako přes kopírák vyjma choreografie :-(, za jasného stavu 8:0 předáváme žezlo našim mladým nadějím a tak zápas končíme jasně 8:4. POSTUP DO FINÁLE.

Máme cca 6 hodin volno, abychom se připravili na finálový zápas pro Ledenicím.

Jako vždy musíme něco vytvářet a tak jsme se rozhodli vyrazit na Tróju k vodáckému areálu, kde to máme tak rádi. Zrovna se jel závod českého poháru a kluci hleděli na jiný sport než je softball.

Potkali řadu olympioniků. Jeden z nich volal na naše kluky CIGI CAGA SNAILS (kluci nadšení). To že si Vavřinec Hradílek přečetl na tričkách jim nevadilo, přece nás zná a popřál nám hodně štěstí.

Náš ženský dospělý doprovod se také radoval :-) to bylo hele ten má svaly, to jsou figury.. :-) fotka s Prskavcem, Hradílkem... Noo prostě super.

Finálový zápas proti Ledenicím jsme začali na pálce a tam se nám nepodařilo na velmi dobře házejícího soupeře dát bod. Na to soupeř hned v první směně zatlačil a získal 3 body. Naše korekce na 3:1. Soupeř odskočil také o bod a už se nic neudálo.. škoda, kluci na to mají.

I tak je stříbro pro náš tým dobrý výsledek.

Hlavně do všech zápasů zasáhla celá naše ekipa žáků. Kluci si pak užili slavnostní vyhlášení vítězů i s novozélandskou HAKOU. Odjezd cca 20:30.. Dojezd 0:15....1:00 v neděli :-)

Díky všem co s námi byli!

5 aut je dostatečný důkaz, že nás bylo hodně.

Hráči: všichni žáci

Trenéři Víchovci a Zuzka

Fotografie zde.


2.liga žáků 28-29.4.2018, Břeclav

Žáci vyrazili poslední dubnový víkend do Břeclavi odehrát premiéru ve druhé lize žáků a přivezli stříbrné místo.

Na první turnaj se sjelo 6 týmů. Naši známí z Břeclavi, Severu Brno, pak Hladoví hroši, Trhové Sviny a Ledenice. V turnaji jsme se nakonec setkali tváří v tvář každému vyjma Brna.

První zápas proti Břeclavi byl naší jednoznačnou záležitostí, kde jsme se rozehráli a čekali na dalšího soupeře. Po 3 hodinách čekání jsme naskočili proti Hlad. Hrochům ze Sezimova Ústí. Náš první vzájemný duel jsme zvládli a tak jsme se dostali do horního pavouka.

V tom prvním zápase proti nám stály kvalitní Ledenice, které ukázaly jak jsou silné a to zejména na nadhozu. Celý zápas byl pro nás i pro ně soubojem s nadhazovačem.

Zápas, který začínal až o půl osmé večer, byl zkouškou odolnosti pro oba týmy.

Nádherný zápas, který byl zcela jistě ozdobou a možná předčasným finále rozhodla až poslední směna, ve které nás Ledenice zatlačili v poli a při risknutí stáhnutí zadního pole nás soupeřův pálkař přestřelil a tak získali Ledenice bod a zápas byl ukončen.

I Šneci však mohli rozhodnout...měli jsme obsazené 2,3, ale nepodařilo se nám ten bod stáhnout.

V neděli jsme se potkali s dalším týmem v horní skupině s Trh. Svinami. Trh. Svinám jsme v zápase nepovolili téměř nic. Naše vnitřní pole pracovalo na jedničku, jen naše pálka již byla slabší, proto rozhodnutí přišlo až ve čtvrté směně, kde jsme stáhli 3 body.

Cekově jsme tak zakončili turnaj na hezkém druhém místě.

První turnaj nám ukázal co nás bude celou sezónu čekat...

Díky všem řidičům a fanouškům. Příště nás čeká domácí turnaj :-))

Takže pořádně zatrénovat ať doma uhrajeme hezké zápasy.

Trenérské duo Víchovci a Zuzka

Sestava: Mates Zelinka, Kuba Beránek, Alda Přibyl, Vojta Kalný, Filip Vícha, Matyáš Hráček, Štěpa Halámek, Ondra Nemrava, Šíma Joura, David Jelínek

Výsledky: http://softball.cz/

Foto: 2. liga žáků 1. turnaj - Břeclav

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie