01.-02.08.2020 - Extraliga žen - 7. a 8. kolo

Sobota 1. srpna

vs. Žraloci Ledenice
V sobotu se drtivá většina zápasů hrála v Praze, jedinou výjimku tvořily duely mezi Kunovicemi a Ledenicemi. A v obou případech to byla celkem jasná podívaná. V tom prvním se na nadhazovací prkno postavila za Jihočešky Martina Lackner a spolu s obranou nepovolila soupeřkám ani jeden bod. Druhé utkání vypadalo velmi podobně. Jihočešky znovu nastřílely osm bodů, zatímco dostaly jen jeden. Zástupkyně Žraloků tak braly v první hrací den víkendu dvě vítězství.

Neděle 2. srpna

vs. SaBaT Praha
Jen dva dvojzápasy viděli v neděli fanoušci, ostatní totiž poznamenalo počasí, a tak se nemohly dohrát. Tím prvním byly duely mezi Kunovicemi a SaBaTem. První duel byl celkem jednoznačný, jelikož skončil rozdílem po páté směně. Z vítězství se mohly radovat hráčky Snails. Druhý zápas už byl podstatně dramatičtější. O osudu utkání rozhodoval jediný doběh, o který byly lepší Kunovice. Ty si tak v nedělní den připsaly druhou výhru.

text převzat z: www.softball.cz

Foto zde

převzato z facebooku ČSA
převzato z facebooku ČSA
Výsledky extraligy na webu ČSA

11.-12.07.2020 - Extraliga žen - 5. a 6. kolo

vs. Joudrs Praha

Sobota 11. července

V Kunovické Mlatevně přívítali domácí Snails Kunovice pražské Joudrs. V prvním utkání se jako první prosadil domácí tým a do čtvrté směny vedl 3:0. Ve čtvrté a páté směně skórovali Joudrs celkem čtrnáctkrát a donutili obranu domácích k několika chybám a střídání nadhozu. Zápas skončil předčasně rozdílem 14:4. V druhém utkání přibývaly body oběma týmům v průběhu zápasu, avšak kunovický tým se dopustil více chyb v poli a nastřílel méně hitů. Joudrs zvítězilo 13:10 a vyhouplo se tak na jeden den do čela tabulky ligy.

vs. Storms Praha

Neděle 12. července
Na Kunovickou Mlatevňu v neděli zavítal tým Storms, který po sobotních výhrách nad Tempem chtěl určitě přidat další. Naopak domácí Snails si chtěli po sobotních prohrách proti Joudrs spravit chuť. Zápasy byly velice těsné a hostujícímu týmu Storms se nedařilo stahovat běžce domu. V prvním utkání byla klíčová třetí směna, ve které si Šnečice doběhly pro vítězné dva body. Druhé utkání vedly od začátku domácí hráčky, ve čtvrté směně bylo srovnáno a v poslední směně se Snails podařilo obsadit mety a sebeobětovacím odpalem stáhla Mlýnková vítězný bod. "Po sobotní vítězné střelnici na Tempu nás v neděli čekal celodenní výlet do Kunovic, kde jsme dvakrát bojovaly o jeden bod, jen abychom dvakrát prohrály. Výsledky 1:2 a 2:3 ukazují, že zkušeným pálkařkám Snails daly naše nadhazovačky jen málo šancí, a to je jedna z pozitivních věcí, které si z víkendu odnášíme," prohlásil na svém Instagram profilu tým Storms.
Foto ze zápasu vs. Storms

text převzat z: www.softball.cz

převzato z facebooku ČSA
převzato z facebooku ČSA
Výsledky extraligy žen na webu ČSA

13.-14.06.2020 - Zahájení extraligy žen - 1. a 2. kolo

vs. SaBaT Praha

V sobotu 13.06.2020 byla zahájena extraligová sezona žen. Hráčky Snails Kunovice vyjeli za svými prvními zápasy do Prahy, kde se utkali s pražským SaBaTem. V prvním utkání se ujaly vedení domácí hráčky Sabatu. Kunovické pálkařky se dlouho nedokázaly prosadit na nadhazovačku Maršíkovou, která si připsala celkem 13 strikeoutů. V posledních dvou směnách kunovické pouze snížily na rozdíl jednoho bodu. Stejně těsné bylo i druhé utkání, ve kterém SaBaT nastřílel více hitů, ale na vítězství to nestačilo. Šnečice si připsaly výhru 7:6.

Foto z akce zde (zdroj: Czech softball)

vs. Žraloci Ledenice

V neděli 14.06.2020 čekal naše hráčky dvojzápas se Žraloky Ledenice. V obou zápasech Ledenice skórovali hned v první směně, svůj náskok zvyšovaly a oba zápasy vyhrály.

převzato z: www.softball.cz

Opening day Extraligy žen na webu ČSA

Souhrn z herního víkendu na webu ČSA

obrázek převzat z facebooku ČSA

obrázek převzat z facebooku ČSA

Článek ze Slováckého deníku:


25.1.2020 - Otrokovický slajd (halový turnaj)

Opět po čase se představily extraligové ženy na mužském turnaji v Otrokovicích. Na turnaj vyrazily v omlazené sestavě s několika juniorkami, ale i tak předvedly velmi dobrý výkon. Konečné 5. místo není sice nijak skvělé, ale v této fázi přípravy to není důležité.
Kdo v Otrokovicích hrál?


Domča Rampáčková nadhazovala a hrála na první metě.
Kačka Hlaváčková nadhazovala a hrála ve vnějšku.
Venda Šestáková kečrovala a hrála na dvojce.
Mikro Mešťanová kečrovala a taky hrála na dvojce
Denis Húsková hrála na jedničce, ve vnějšku a chodila na pálku, protože je pálkařka.
Bára Bachanová hrála na spojce.
Elíza Mlýnková hrála na trojce.
Olí Bettstein hrála ve vnějšku a na spojce.
Kája Chládecká hrála ve vnějšku.
Mity Mitáčková hrála ve vnějšku.


Cílem turnaje byly především kvalitní starty na pálce na mužské nadhazovače. Tento cíl se celkem podařilo splnit, i když jsme místo plánovaných pěti zápasů odehráli díky čtvrtfinálové porážce jenom čtyři. Při pravidlu, že foulball na dva strike je out, jsme se snažili od začátku kontaktovat míče do hřiště a vyhnout se velkému počtu SO.


Po porážce od našich mužů jsme dokázali porazit Sever Brno 5:0. Bohužel nás ve čtvrtfinále čekal tým Břeclavi, který na nás navíc nasadil svého nejlepšího nadhazovače, který byl nad naše síly. Ale naše obrana držela také pevně a tak se jednalo o vyrovnaný zápas, který rozhodla zpožděná krádež domácí mety. Prohra 0:1 nás poslala do boje o 5. místo, kde jsme s přehledem i podruhé porazili Sever Brno tentokrát 4:1.


Náš výkon až na první ranní zápas byl velmi slušný. Obě nadhazovačky i kečrové byly základním kamenem obrany. V útoku se rovnoměrně prosazoval celý tým.


Makáme dál.

Foto zde

Foto - externí odkaz

Skupina "A":
1. - 08:00 - Snails Kunovice Ženy : Snails Kunovice Muži - 0 : 9
3. - 09:40 - SK Sever Brno : Snails Kunovice Ženy - 0 : 4
5. - 11:20 - Snails Kunovice Muži : SK Sever Brno - 3 : 2

Skupina "B":
2. - 08:50 - Predators Otrokovice : Cats Brno - 5 : 2
4. - 10:30 - Cats Brno : Locos Břeclav - 4 : 0
6. - 12:10 - Locos Břeclav : Predators Otrokovice - 3 : 3

Čtvrtfinále:
7. - 13:00 - Cats Brno : SK Sever Brno - 4 : 3
8. - 13:50 - Snails Kunovice Ženy : Locos Břeclav - 0 : 1

Semifinále:
9. - 14:40 - Cats Brno : Snails Kunovice Muži - 0 : 10
10. - 15:30 - Locos Břeclav : Predators Otrokovice - 7 : 2

o 5. místo:
11. - 16:20 - SK Sever Brno : Snails Kunovice Ženy - 1 : 4

o 3. místo:
12. - 17:10 - Cats Brno : Predators Otrokovice - 3 : 1

Finále:
13. - 18:00 - Snails Kunovice Muži : Locos Břeclav - 4 : 2

Konečné pořadí turnaje:
1. Snails Kunovice Muži
2. Locos Břeclav
3. Cats Brno
4. Predators Otrokovice
5. Snails Kunovice Ženy
6. SK Sever Brno

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie