30.9.-2.10.2016 Turnaj 3. ligy v Otrokovicích - 3. místo

Posledním turnajem v Otrokovicích byla završena 3. liga mužů. V letošním roce se konaly celkem 4 turnaje a celou soutěž hrálo 6 týmů: Havl. Brod B, Břeclav, Kunovice, Otrokovice, Most B a Sedlčany. A jak se nám na posledním turnaji vedlo?

Snails vs Otrokovice 11:0

Zápas nadhazuje Kryštof Prokeš a soupeře bez problémů drží na uzdě. Pravda, občas musí vypomoct vnitřní pole ve složení Peter (C), Rosťa (1B), Rendy (2B), Broňa (SS), Mlha (3B), kde má káždý z hráčů extraligové zkušenosti. Na pálce se se soupeřovým nadhazovačem srovnáváme bez problému, a tak se skóre zastavuje až na 11 bodech. Aspoň jsme se dostali po ránu do formy.

Snails vs Břeclav 3:5

Dky nadhazovačkému souboji mezi Broňou a břeclavským Lukášem Kubátem bývají naše společné zápasy velmi vyrovnané a na tomto turnaji to nebylo jiné. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Nakonec Břeclav otáčí zápas ve svůj prospěch dvěma odpaly v závěru utkání. Pro nás je podstatné, že jsme se v útoku proti Kubátovi prosazovali mnohem více než posledně (výhra, ale jen 2 hity) a strikeouty byly jen vyjímečně.

Snails vs Havl. Brod B 1:11

Brod neprohrál v celé sezóně ani jeden zápas, a proto jsme je chtěli co nejvíce potrápit. Na pálce se nám sice proti Janu Čechovi vůbec nedařilo, alespoň v obraně soupeře držíme na přijatelném výsledku 0:3 až do závěru utkání. Po několika bodech jde Broňa z prkna a ani Kryštofovi se nedaří soupeře zastavit. Zápas nakonec ztrácíme velkým rozdílem.

Snails vs Břeclav (semifinále) 6:7

V neděli už s námi nemůže hrát Broňa, ale narychlo rušíme Pamelovi hostovačku v Kostelci (2.liga), který už svou sezonu v sobotu dohrál. Semifinále má stejný průběh jako předešlé zápasy z Břeclaví. První polovinu zápasu máme vedení na své straně, ale soupeř se postupně dostal do vedení a my jsme to už nedokázali přetlačit na naši stranu. Celý zápas za nás odházel Kryštof, za Břeclav jejich jednička Kubát. Prohra nás odsoudila k boji o třetí místo.

Snails vs Otrokovice (o 3. místo) 15:0

Poslední zápas sezóny se proměnil v náš pálkařský trénink. Sérii dlouhých odpalů přerušil až Rosťa, který byl dvakrát aut v jedné směně:) Končíme tedy na 3. místě a náš nejkratší výjezd v roce byl u konce.

Další sezóna nás bude zřejmě čekat opět ve 3. lize, která probíhá formou několika turnajů. Složení týmu se bude řešit na listopadové schůzce, na kterou jsou všichni zájemci o hraní zváni.

Všem bych tímto chtěl moc moc poděkovat, že letošní rok přiložili ruku k dílu. Takže díky Peter, Jirko V. a Jirko H, Rosťo, Kamile, Staňo, Broňo, Kryštofe, Martine, Rendy, Mlho, Petře, Braňo, Marku a Pamelo!

Vedoucí týmu, Ondra Blaha

Kompletní tabulka 3. ligy


10. - 11.9.2016 Turnaj 3. ligy v Břeclavi - 2. místo

Po delší herní odmlce nás čekají na podzim ještě dva turnaje. A rovnou oba v dojezdové vzdálenosti. Říjnový výjezd do Otrokovic a právě skončený víkend v Břeclavi.

Do Břeclavi odjíždíme v sobotu v 10 hráčích a hned ráno nás čeká v ten den nejtěžší soupeř, který se netají ambicemi hrát druhou ligu.

Snails Kunovice vs Locos Břeclav 2:1

Celý zápas je soubojem nadhazovačů, kteří nad úrovní třetí ligy vyčnívají. Za nás háže Broňa Kratochvíl a za Břeclav Lukáš Kubát, který hostuje v extraligovém Spectru. Za celý zápas padnou na obou stranách pouze dva hity, takže je jasné, že vyhraje tým, který udělá méně chyb v poli. A tak se taky stalo. My skórujme na třímetový odpal a následný nepřesný příhoz kečr>nadhazovač. Soupeř vyrovnává, když obsazuje hitem druhou metu a následující odpal do vnitřního pole končí přehozem první mety. Vítězství si bereme na svou stranu po hitem obsazené jedničce, posunu na dvojku, passed ballu a odpalem, kterým hraje obrana aut na první metě.

V dalších zápasech jsme přehráli jak Sedlčany (11:5) tak i Otrokovice (9:2). V obou zápasech jsme se trápili s nadhazovači soupeřů, ale nakonec jsme vždy dokázali bez problémů zvítězit. Oba zápasy za nás házel Kryštof Prokeš a jeden dohazoval Broňa.

Díky rozlosování nás v neděli čekalo dvojutkání s rezervou Havlíčkova Brodu. Nejdříve boj o umístění ve skupině (1. nebo 2. místo) a následně i finále. Na neděli nás posílil ještě Jirka Vyoral.

No co vám budu povídat. Zkušenostmi se dá softball hrát dobře pouze první den. Druhý den už se to 3 - 10ti leté tréninkové manko musí nějak projevit:) Než se naše rozlámaná těla dostanou do provozní teploty, tak turnaj končí. Oba zápasy prohráváme po matném výkonu 3:12 a 2:7 a končíme na druhém místě.

Havlíčkův Brod zatím prošel celou sezónou bez jediné porážky. A nám tak zbývá poslední turnaj v Otrokovicích 1. - 2. 10.2016, abychom je porazili. Kéž by nám je nalosovali hned na první den:)

Všichni fanoušci jsou vítaní....

Sestava: Rendy, Broňa, Bláža, Rosťa, Jirka Vyoral, Staňa, Martin, Kamil, Kryštof, Peter a Jirka Halík

Další fotografie zde.

Napsali o nás v DDK:


2. místo na turnaji 3. ligy v Havl. Brodě

Snails vs. Břeclav 14:4

V prvním třetiligovém zápase čelíme velmi svižnému nadhazovači z Břeclavi. Ten se zřejmě špatně vyspal a má problémy trefit zónu. Mnoho kontaktů na něj nemáme, ale co jde do pole, končí většinou přehozem. Díky tomu vedeme velmi rychle 8:0 a až od tohoto stavu začínáme trefovat hity. Dobře hrající pole, včetně nadhazovače Kryštofa Prokeše, soupeře k ničemu nepouští. Kamil Polehňa, Jirka Halík a Rosťa Klimánek pochytají ve vnitřním poli dvě krádeže, přidají několik dvoujautů a potvrzují, že zářivá kariéra může začít i po třicítce (i po čtyřicítce:)).

Snails vs. Most "B" 10:2

Rozehrání z prvního zápasu bylo na každém znát. Na pálce se prosazovali všichni a náš náskok postupně narůstal. Na nadhozu střídal Bláža lepší směny s horšími, ale soupeř toho nedokázal příliš využít. Výsledek jsme si s přehledem pohlídali a díky prvnímu místu ve skupině nás mělo zítra čekat semifinále a boje o medaile.

Finále: Snails vs. Havl. Brod "B" 0:10

Noční déšť přidal pořadatelům pořádné vrásky na čele. Navíc předpověď říkala, že v neděli odpoledne by mělo pršet. Proto došlo ke změně rozpisu a hrajou se přímo zápasy o umístění. Byli jsme tedy automaticky ve finále a soupeřem nám byl vítěz vedlejší skupiny - Havl. Brod. Blážu přijel na neděli vystřídat Marek a hned se ujal nadhazovaní. Havlíčkuv Brod, posilněn o hráče se zkušeností z extraligy a druhé ligy, se do nás hned od začátku opřel a na pálce nám nepovolil vůbec nic. Jejich nadhazovač si vyházel "perfect game" - nikdo se nedostal ani na první metu. Zatímco v útolku nám soupeř nadělil jeden HR a spoustu dalších tvrdých odpalů. Prohráváme zaslouženě 10:0. Na takto zkušený tým ještě nemáme.

Turnaj jsme si užili a byla to pro všechny zábava. Rozehráli se s námi mladí kadeti a úplní nováčci Staňa a Braňo, kteří stále potřebují herní praxi. Další turnaj je v Sedlčanech 7.-8.5. Stále máme v týmu volná místa. Chceš si zahrát? Napiš na o-blaha@seznam.cz

4. místo na zimním turnaji v Otrokovicích

Tým mužů dočkal po podzimu velkých změn, takže i zkušení znalci místního prostředí se u některých jmen v sestavě jistě potrápí. Na turnaj do Otrokovic si vyrážíme ověřit, co sami od sebe můžeme v nadcházející sezoně očekávat a jak bude spojení zkušených harcovníků, mladých kadetů, softballových navrátilců a úplných nováčků vypadat.

Ranním zápasem s domácím týmem zahajujeme celý turnaj. Vstupujeme do něj s novou dvojicí – Maty Kolůch na nadhozu, kterému kečruje Bláža. Vnitřní pole diriguje duo rychlíků – Kamil Polehňa/Jirka Halík, zatímco zadní pole si řídí Jirka Vyoral. Celé voliéře dravců šéfuje orlí dráp Rendy, udílejíc pokyny s ostravským přízvukem. No co Vám budu povídat. Hity pálíme, krádeže chytáme, strikeouty házíme a pro body dobíháme. První zápas a ihned vítězný. Porážíme Otrokovice 4:2 (možná 4:3, možná i úplně jinakJ).

Druhý zápas na sebe bere zodpovědnost Rendy, který svým orlím drápem drží soupeře na nule až do poslední směny. My dokážeme bodovat téměř každou směnu a ani tři obdržené body v závěru nám nekazí další pocit z výhry. Porážíme gymnázium Český Těšín 4:3 a tím se dostáváme do semifinále a na svého soupeře musíme čekat.

Nakonec jím jsou opět Otrokovice a my začínáme s duem Bláža (nadhoz)/Rendy (kečr). Díky vynikající pálce mažeme drobné chybky v poli, vedeme 7:4 a nastupujeme bránit vítězství do dohrávky zápasu. V té se bohužel nedaří nadhazovači a v kombinaci s chybami v poli prohráváme zápas 7:8. Finále si letos bohužel nezahrajeme. Trenér chválí náš útok, zatímco my smutníme nad smolně prohraným zápasem.

Do boje o třetí místo nastupujeme s nejtěžším kalibrem. Maty Kolůch háže a Adam Luňák kečruje. Oba kadeti předvádí velmi dobrý výkon a pole už jen vyzobává zbylé auty. Lednické ranaře díky tomu držíme na uzdě a každou směnu s nimi držíme krok. Po velmi dobrém výkonu na poměrně rychlého lednického nadhazovače nakonec prohráváme 3:4. Jedná se z naší strany o jednoznačně nejlepší zápas z celého dne, a takto bychom se rádi prezentovali i do budoucna.

Ve finále nakonec vítězí Břeclav nad Otrokovicemi 4:3.

Úvodní rozpaky, zda se dáme vůbec dohromady, se tímto turnajem zcela rozplynuly. Navrátilci zjistili, že jim to stále běhá a pálí, mladí kadeti, že jim to jde dobře a nemají se čeho bát a nováčci? Ti mají plno podnětů co na trénincích zlepšovat.

A co Vy, čtenáři? Pokud Vám zrovna prdl výplet u tenisové rakety, přijďte otestovat svůj bekhend na softball. Jste vítáni.

Sestava: Ondra Blaha, Jirka Halík, Jirka Vyoral, Adam Luňák, Maty Kolůch, Milan Zábranský, Michal Kotásek, Kamil Polehňa, Radim Schlinger, Standa Horák, Kryštof Prokeš, Michal X

Fotogalerie z turnaje.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie