19.-20.09.2020 - 3. liga žen - Pardubice

3. liga žen – Pardubice


Shánění hráček už je tak trošku rituál před výjezdem, i když tentokrát jsme dosáhli časového stropu. V pátek večer máme oficiálně jasno, neoficiálně v pátek pozdě odpoledne. V sobotu ráno vyráží 3 auta směr Pardubice, Bára se Šímou cestují vlakem, Boris čeká v Pardubicích. Všichni se potkáváme ve 13 hodin na hřišti Pasos.


První zápas prohráváme s Cats Brno. Turnaj se dostává do značného časového skluzu, více než hodinu. Už je jasné, že přestože mají Pardubice světla, poslední zápas dne se hrát v sobotu nebude. V průběhu našeho dalšího zápasu proti Falcons Hradec Králové již zapínají světla. Zápas prohráváme. Tím končíme poslední ve skupině a jedná se právě o nás, komu byl poslední zápas soboty přeložen na nedělní ráno. Co už, aspoň budeme dřív na základně a nebudeme se cpát hamburgery o půlnoci.


V neděli ráno dohráváme s Dvorem Králové. Opět prohra. Čeká nás poslední zápas o 5. místo proti Pardubicím. Našim přáním je zakončit sezonu na vítězné vlně. Do zápasu dáme poslední síly, pálky se nám splaší, míčky se drží v rukavicích, Helča sází kvalitní nadhozy…prostě vše, jak má být…výhra je naše.
Poslední turnaj základní části je za námi. Děkuji všem hráčkám, které se tohoto víkendu zúčastnily.


Celkově končíme v naší divizi Morava + Východní Čechy na 3. místě. Hezky jsme jednotlivá umístění během sezony seskládali od 3. místa na domácím turnaji, přes 4. místo v Blansku až po 5. místo v Pardubicích. Účast na finálovém turnaji jsme od začátku sezony vzhledem ke kolizi termínů s jinými akcemi spíše neuvažovali. Jak to dopadne, budeme mít jasno během tohoto týdne.


Úřednica Boris Žufánková


22.-23.08.2020 - 3. liga žen - Blansko

2. turnaj 3. ligy žen – Blansko

Další turnaj 3. ligy žen byl naplánován do Brna. Světe div se! Přihlásilo se více týmů a na poslední chvíli hrad mění místo konání na Blansko. Překvapilo to někoho? Hádám, že tuto akci je možné již nazývat tradicí.


Hrajeme hned první zápas, takže brzký odjezd. Po cestě malá zajížďka kdesi do lesů za Bučovice. Vyzvedneme Koženou, která si jen na celý den odešla čistit zuby. Na hřišti jsme první, areál zamčený a hlavně bufet otevírají až v 10. Takže zpět na benzinku na kafe. A jdeme do příprav na první utkání proti Cats. Na soupeřky nestačíme, prohráváme rozdílem 19:5. Nevadí, dáme si pauzičku, dodáme tělu potřebné iontové nápoje a jdeme proti Pasos Pardubice. Vše bylo ku prospěchu, neboť vyhráváme rozdílem 15:5. Pro dnešek hotovo, je něco málo po 14 hodině. Nasedat do aut a hurá do Jedovnice, kde máme ubytko. Bo sehnat volné místo v Blansku na poslední chvíli by byl nadlidský výkon. A zázrak se nekonal. Všechno zlé je k něčemu dobré. Páč v Jedovnici je parádní rybník, takže dáme koupačku, místní internát poskytuje vše, co potřebujeme. Máme k dispozici celé patro včetně kuchyňky a společenské místnosti. Přesto nejdříve zavítáme do nedaleké restaurace. Večeře vynikající. Den zakončíme posezením v týmovém duchu a klábosením.


V neděli ráno nás čeká zápas s Dračicemi. A my si připisujeme výhru 8:2. A zde, bohužel, se láme naše vítězná vlna, neboť v boji o postup do finále prohráváme s Dvorem Králové 1:5 (i když to byl moc hezký zápas, dařilo se nám i na poměrně svižné nadhozy, pár kvalitních zákroků v poli by se taky našlo). Zůstává nám utkání o 3. místo s našim oblíbeným soupeřem Apollo Bratislava. Třetí zápas po sobě už je nad naše síly. Je to znát v poli i na pálce. Na druhou stranu nám poskytne největší zábavu v akcích na travnatém hřišti a to ze strany obou týmů. Baví se nejen hráčky, ale i realizační tým soupeřek a rozhodčí. S úsměvem přijímáme i prohru rozdílem 0:10 a bereme bramboru.


Děkuji všem za účast. Bylo to náročné, bylo to zábavné, bylo to obohacující. Děkujeme i všem, co nám drželi pěsti a fandili vzdáleně.


Úřednica Boris Žufánková

Foto z turnaje


25.07.2020 - přátelské dvojutkání s muži B - Mlatevňa

Na kunovické Mlatevni se nezahálí ani v době, kdy zrovna neprobíhají žádné soutěže. V sobotu 25.07.2020 odehrály mezi sebou dva přátelské zápasy ženy B a muži B. Cílem těchto dohodnutých zápasů bylo prověřit připravenost obou mužstev pro budoucí ligové zápasy.


Jak je již tento rok „skoro tradicí“, v pátek, před plánovanými zápasy, začalo opakovaně velmi silně pršet a z hřiště se stal rybník.
V sobotu ráno začala vysoušecí akce, které se zúčastnil y oba týmy pod vedením, v této činnosti zkušených, žen. Druhé hřiště bylo sice hratelné, ale i tak se všechny síly vrhly na odvodnění hlavního A hřiště. Přes veškerou snahu zúčastněných se připravit Áčko na zápasy nepodařilo. Oba přáteláky se tak odehrály na Béčku .

Pro mnohé hráče z týmu mužů se jednalo o první herní softballové zkušenosti vůbec, kdy tomu odpovídal i elán a celkové nasazení. I přes to, že se jednalo pouze o přátelské a neformální zápasy, tak nasazení obou týmu bylo srovnatelné se soutěžními utkáními.
Už po prvním nadhozu bylo zřejmé, že oba týmy tento prestižní duel nepodcenily a hrál se hodně vyrovnaný zápas. Utkání se neslo v přátelském duchu… i přes to hned v prvním zápase došlo k nešťastnému zranění člena síně slávy Rosti Klimánka. Tímto mu přejeme brzké uzdravení a těšíme se, až se znovu zapojí do softballového života v Kunovicích .

Ve druhém zápase k dalším komplikacím naštěstí už nedošlo a dohrálo se v tradičně přátelském duchu. I když se oba zápasy hrály na body… ve skutečnosti nikdo neví, jakými výsledky jednotlivé duely skončily. Nicméně to není vůbec podstatné. Důležité je, že se všichni zúčastnění dobře bavili, nebyla nouze o krásné odpaly i zákroky v poli.

Děkujeme všem, kteří se na průběhu obou přátelských utkání podíleli a pomohli nám celé softballové sobotní dopoledne uskutečnit.

Za ženy B a muže B - Hofi

Foto zde


18.-19.07.2020 - 3. ČSL žen - divize Morava - Mlatevňa

Během víkendu 18. – 19. 7. 2020 jsme měli jedinou příležitost v letošní sezoně představit se v celé své kráse domácímu publiku…si kočka, si kočka, si kočka a perfektně urobená…


Začínáme v pátek – příprava hřiště, naložit hermelíny, bufet, nakoupit…klasika domácího turnaje. Předpověď počasí na sobotu déšť, déšť a zase déšť. Začne kolem půlnoci a skončí večer. Snažíme se zakrýt co nejvíce ploch na hřišti A, ať máme případně aspoň něco k dispozici…to tehdy padal déšť, tys řek jen, že mě chceš…


…Dobré ráno všem co taky vstali před chvílí…v 6.45 h přichází urgence do Korůt, je třeba rozhodnout – bude turnaj x nebude turnaj…Lulu říká, že jen mží…hřiště A několik velkých kaluží, hřiště B sice dost podmáčené, ale bez kaluží…všechny co nejdříve nástup, molitany a jdeme na to… k našemu domu přišla voda a hned dobrý večer, můžu dál…TURNAJ BUDE A UDĚLÁME PRO TO MAXIMUM.


Začínáme jen s 15 minutovým zpožděním na A, ale zkracujeme zápasy na 80 min nebo 6 směn, takže skluz nebude. Nás čeká jako první tým Dračic, které porážíme. První zápas v této sezoně. Mezi kapkami deště. Tak si ho užíváme řádně rozcvičené z odvodňování. V dalším utkání hrajeme proti Dvoru Králové. Soupeřky zaslouženě vyhrávají. Poslední zápas soboty proti Cats Brno prohráváme. Během dne jsme opět vysušili hřiště a zprovoznili do hratelné podoby. A tak se podařilo sobotu kompletně odehrát.


Sobotní večer se nese ve společenském duchu = seznamujeme se s muži B a proběhne první stmelovací akce. I když se musíme nakonec spokojit pouze s prostorem pod slunečníkem, vydržíme až do svítání…svítání noci křídla palem dál větrem mávaj… Pár hodin spánku (opravuji, nebyl to pár = 2, ale pár = 2,5) a opět jdeme zprovoznit hřiště, neboť večer, jak jinak, pršelo…nonstop, já chci žít nonstop a s tím co přijde, mám chuť se rvát…


V neděli už máme štěstí a i sluníčko zažijeme. Poslední náš zápas je proti Apollo Bratislava. Vyhráváme. Turnaj celkově končíme na 3. místě. Jsme spokojené, jak s umístěním, tak hrou, tak organizací, odvedenou prací na hřišti, večerní akcí…


DĚKUJEME VŠEM ORGANIZÁTORŮM – BUFET, GRIL, ROZHODČÍ, VYSOUŠEČI A UPRATAČI A LAJNOVAČI HŘIŠTĚ, PROSTĚ VŠEM, KDO NÁM O VÍKENDU JAKOKOLIV POMOHLI. PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ TAKÉ ODVODŇOVAČŮM Z APOLLO A CATS BRNO ZA POMOC PŘI VYSOUŠENÍ. JSTE ÚŽASNÍ.


DĚKUJEME VŠEM FANOUŠKŮM, KTEŘÍ NÁS PŘIŠLI PODPOŘIT A VYTVOŘILI BÁJEČNOU ATMOSFÉRU. JSTE SKVĚLÍ.
DĚKUJEME ELIŠCE A DENIS, ŽE SE UJALY ROLE KOUČEK. BYLY JSTE VÝBORNÉ.


DĚKUJEME MUŽŮM B ZA SOBOTNÍ VEČÍREK, TANEČKY A SEZNAMOVACÍ AKCI. KULTURA ZA 500.


…a teď už jen dát tělo do pořádku, bo regenerace je u nás trošku delší…cítím vôňu lesa, všetci napime sa, veď silu v sebe má, tak žime do rána… a můžeme se těšit na další hrací víkend v sezoně 2020 či doprovodné programy…DĚKUJI ŽENY, ŽE JSME TO DALY…


Úřednica Boris Žufánková

Foto z turnaje


Výsledky zápasů na webu ČSA


31.01. - 02.02.2020 - Snails cup žen v Hluku

Ženy B na halovém turnaji v Hluku


Zimní odpočinkovou část jsme si zpestřily, stejně jako každý rok, halovým turnajem v Hluku. Víkendové klání 6 týmů (Rakousko-Uhersko, Slovensko, Cats, Storms, Snails žlutá = naše juniorky doplněné o kadetky, Snails modrá = my) pro nás v konečném pořadí (6. místo) sice moc dobře nedopadlo, ale 7 zápasů za víkend jsme odehrály se ctí a maximálním nasazením a to nejen tím softballovým. Podařilo se nám 1x zvítězit, ostatní zápasy jsme opouštěly poražené. Přesto se za své vystoupení v globálu stydět nemusíme. V našem podání byla vidět spousta dobrých odpalů, plno hezkých zákroků v poli a hlavně radost ze hry. I když nás víkend hodně bolel, přesto jsme si ho užily. A radost nám nezkazila ani skutečnost, že náš věkový průměr v posledním zápase proti našemu mládí byl 37,6 ku 15,4


Boris Úřednica

Fotogalerie

Výsledky turnaje na webu ČSA zde

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie