19.09.2020 - 4. Coachballový turnaj - Brno

V sobotu 19.09.2020 se coachballisti z Kunovic rozloučili se sezonou 2020 posledním turnajem, který se uskutečnil za krásného slunečného počasí na hřišti Severu Brno. Vzhledem k tomu, že postup na mistrovství republiky nám byl nedosažitelně vzdálený, tak náš cíl byl jasný – dobře si zahrát a turnaj si užít.

Jako první jsme změřili svoje síly s vítězem naší divize Locos Břeclav. I přes slabou pálku se nám podařilo odehrát pěkný zápas, ve kterém jsme neudělali moc chyb a předvedli pěkné zákroky v poli. Výsledek 3:9 z našeho pohledu znamená úspěch. Soupeř většinu bodů zahrál po nechytatelných dlouhých odpalech.

Další náš soupeř byl domácí tým Sever Brno. Pokračujeme v dobrých výkonech v poli, na pálce jdeme nahoru, nicméně prohráváme 3:10.

Třetí zápas hrajeme proti Olympii Blansko. V tomto po všech stránkách napínavém duelu se od začátku ujímáme vedení, ale soupeř statečně vzdoruje, bodovou ztrátu dohání a po našich několika chybách v obraně, kdy nejsme schopni z různých důvodů zahrát třetí aut, jdeme do dohrávky poslední směny útočit za stavu 11:11. Hned od začátku dohrávky se nám daří několik pěkných odpalů a doběh nám zajišťuje vítězství 12:11.

Posledním našim soupeřem v letošní sezóně je Arrows Ostrava. Silný soupeř nenechává nic náhodě a velmi dobrou hrou v obraně i v útoku si zajišťuje vítězství 12:3, čímž zůstává neporažený a odváží si z turnaje celkové 1. místo.

Na turnaji se umisťujeme na 4. místě a zároveň splňujeme cíl, se kterým jsme do Brna jeli. Užili jsme si to a předvedli pěknou hru.

Děkujeme všem fanouškům, kteří nás do Brna doprovázeli.

Sestava: Marián Pavelka, Štěpán Křapa, Ondřej Zelinka, Tom Koutný, Michal Podolinský, Adam Nemrava, Jan Zajíc, Julie Hasmandová, Alena Krajčová, Michaela Šťastná, David Hasmanda

Trenéři: Petra Zelinková, Zdeněk Křapa, Petr Hofírek

Foto zde


05.09.2020 - 3. Coachballový turnaj - Brno

Brno 5. 9. 2020 ...... 5. místo

Snails - Locos 4:21

Než jsme se stihli probrat, tak byl konec zápasu. Nedařilo se nic... ani pálka ani pole.

Snails - Sever 6:13

Tento zápas už se nám povedl líp. Zlepšilo se pole i pálka, ale na Brno, které mělo v týmu silné pálkaře, to bohužel nestačilo. Jinak dobrý výkon celého týmu.

Blansko - Snails 14:7

Tohoto zápasu je velká škoda, začátek skvělý, nasázeli jsme 6 bodů a šlo se do pole... no a pak už to šlo z kopce, :-D jedna chyba za druhou a opět prohra. To se tak někdy stane, známe to všeci :-D

Arrows - Snails 8:13

Jednoznačně nejlepší zápas turnaje, začali jsme skvělou pálkou a to se pak projevilo i v obraně. Dětičky hrály skvěle. Ke konstatování soupeřů, co je to za tým.... proč tak nehrají od začátku, asi není potřeba nic dodávat. ;-)

Bohužel jsme se asi obsazením 5. místa v Brně a neúčastí na minulé turnaji (z důvodu nedostatečného počtu hráčů), pravděpodobně připravili o účast na finálovém turnaji. Přemýšlíme nad příčinou a těch bude asi víc. Neúčast klíčových hráčů na turnajích, ať už z jakýchkoliv důvodů, nesehranost , "lepení" týmu na každý turnaj a obrovská absence hráčů na tréninku. Ve středu 2. září byla účast na společném tréninku tball a cball 30 dětí a to tam ještě nebyli všichni a během prázdnin se jich na společné tréninku sešlo sotva 10. No a z toho pramenil i problém se seskládáním hráčů na turnaj viz. ten předposlední, kdy se nám z takového počtu dětí nepodařilo dát dohromady ani těch 9. Tož asi tak no.

Příští týden tj. 19.9. nás (opět v Brně) čeká poslední kolo Cballu, tak snad se nám zadaří a předvedeme soupeřům, že Šneci z Kunovic softball hrát umí a to parádně B-)

Setava : Onďák, Křupka, Šíma, Hofi, Tom, Míša, Zaja, Julča, Adámek, David, Zaja, Adam

Trenéři : Peťa, Zdena, Hofi, Mari

Diváci : Gabča, Kamča, Evča, Honza

Díky... B-)

Foto z turnaje

Liga coachballu na webu ČSA


08.08.2020 - 1. Coachballový turnaj - Kunovice

V sobotu 8. srpna 2020 se v Kunovicích konal první turnaj coachballové ligy, kterého se zúčastnilo celkem pět týmů. Původní plán nastoupit do turnaje se dvěma týmy vzal za své díky prázdninovým aktivitám a dovoleným velkého množství dětí. Nakonec se nám podařilo sestavit tým jenom jeden. Celý den bylo obrovské vedro, se kterým se prali jak mladí hráči, tak početní fanoušci.

První zápas turnaje začínal v 9:00 hod. a svoje síly v něm poměřily domácí Snails proti Locos Břeclav. Po dobré pálce soupeře a našich chybách jsme prohráli 1:24.

Hned po prvním zápase jsme sehráli zápas s Arrows Ostrava. V zápase nebylo nouze o zajímavé momenty, ale i přes zlepšení na pálce to na výhru nestačilo a prohráli jsme 5:8.

Po menší pauze nás v pravé poledne čekal třetí zápas proti Olympii Blansko. Ani v tomto zápase se nám hra příliš nedařila a prohráli jsme 7:15.

V posledním zápase jsme změřili síly s dalším tradičním soupeřem Severem Brno. I přes obrovské vedro a už viditelnou únavu všech dětí jsme odehráli nejlepší zápas na turnaji. Konečně jsme začali pálit, ale chyby v obraně nás nakonec stály vítězství a prohráli jsme tak i tento poslední zápas v poměru 16:11.

I přes celkové poslední 5. místo odcházely děti ze hřiště spokojené a turnaj si užily.

Sestava: Tom, Silvinka, Onďák, Adámek, Míša, Hofi, Dominik, Julča, Davča, Kupka, Sofča, Alenka, Honza

Trenéři: Peťa, Zdeňa, Hofi st.

Za trenéry Hofi.

Foto z turnaje


04.-05.07.2020 - Open pohár ČSA v coachballu - Joudrs Praha

V pátek 03.07.2020 vyrazili coachballisté na na OPEN Pohár ČSA do Prahy – Joudrs, který se konal o víkendu 04.-05.07.2020. Na turnaj jsme odjeli už v pátek odpoledne, aby byli hráči na sobotu dostatečně odpočatí a vyspaní.

V sobotu byl našim prvním soupeřem tým Miners Kladno. Zápas jsme nakonec po velmi pěkném výkonu prohráli v poměru 1:8, kdy ale výsledek neukazuje, jak byl zápas ve skutečnosti vyrovnaný.

O přestávce mezi zápasy jsme se zúčastnili dovednostně-výkonové soutěže Clash of skills, kterou si holky i kluci užili.

Našim druhým soupeřem byl tým Tempo Praha. Start zápasu se nám hodně povedl a hned od začátku jsme se ujali zaslouženého vedení. I když soupeř statečně dotahoval, nakonec jsme pár bodů přidali a celý zápas vyhráli 9:7.

Ve velkém odpoledním horku nás čekal poslední zápas ve skupině proti domácím Joudrs A. Dalo by se říct, že se jedná o našeho tradičního velmi silného soupeře, a to napříč všemi soutěžemi a věkovými skupinami. Celý zápas byl hodně vyrovnaný. Z naší i soupeřovi strany byly k vidění nádherné zákroky v poli a krásné odpaly. I přesto, že jsme podali výborný výkon a na hřišti nechali hodně potu a dřiny, tak jsme na vítězství nedosáhli a těsně prohráli 10:11. Po celý zápas o sobě hlasitě dávali vědět početní fanoušci Snails i fanoušci Joudrs a společně tak vytvořili bouřlivou atmosféru, která hnala oba týmy dopředu. Všem fanouškům patří za vytvoření tak skvělé atmosféry obrovský dík.

Ve čtyř členné skupině jsme se umístili na 3. místě a v podvečer šli do čtvrtfinále proti velmi silným Žralokům Ledenice. Na hráčích už byla znát veliká únava z celého hracího dne, ke které hodně přispělo obrovské horko. Naštěstí jsme po celou dobu turnaje měli v naší blízkosti Zelíkovic zlepšovák… postřikový Šněkochladič… který plnil přesně to, co jsme potřebovali…chladila rozehřátá těla našich mladých sportovců, trenérů, fanoušků..prostě všech, kteří zchladit potřebovali. Proti Žralokům jsem opět hráli výborně, ale i přes náš velice dobrý výkon jsme na výhru nedosáhli a prohráli tak 5:9. Prohra ve čtvrtfinále nám přisoudila souboje o umístění ve spodní části tabulky, tzn. o 5.-8. místo.

Po přesunu na ubytovnu v pražské Troji hráče čekalo příjemné osvěžení v podobě koupání ve studené Vltavě. Po zasloužené a chutné večeři jsme s očekáváním vyhlíželi následující hrací den.

V neděli jsme svůj první zápas odehráli proti domácím Joudrs B. I když se jednalo o méně zkušený tým oproti jejich A týmu, tak i tento zápas nabídnul oboustranně velmi pěkné odpaly, kvalitně zahrané těžké zákroky v obraně a pěkné auty. Znovu se hrálo za bouřlivého povzbuzování početných fanoušků obou týmů. Pěkný zápas jsme nakonec vyhráli 14:7 a tak nás čekal souboj o konečné 5. místo proti Miners Kladno, se kterým jsme předchozí den prohráli.

Do zápasu proti Miners jsme nastoupili s velikým odhodláním zvítězit a vrátit tak porážku ze soboty. I přes pěknou a kvalitní hru jsme svůj cíl naplnit nedokázali, prohráli 1:8 a skončili tak na konečném 6. místě.
Z turnaje jsme rozhodně smutní neodjížděli, naopak.. Všechny zápasy, které jsme odehráli, byli velmi dobré, kvalitní a pro nás i diváka zajímavé. To potvrdil i představitel ČSA při vyhlašování umístění po našem posledním zápase, který vyzvednul pěkný a kvalitní výkon obou týmů v souboji o 5. místo. Naše spokojenost s předvedenými výkony ještě umocnili zveřejněné uznání ze strany trenérů obou týmů Joudrs, kteří ocenili týmovost, vzájemné vztahy a fair play našich coachballistů.

Protože jsme měli softballu za poslední dny ještě málo, tak se hromadně vyrazilo do nedalekého Radotína podpořit naše juniorky ve finálovém boji 2. ligy juniorek.

Po turnaji v nás převládají jenom pozitivní pocity. Ve všech zápasech jsme odvedli velice dobré výkony a máme na čem stavět do blížícího se začátku sezony…

Všem rodičům a fanouškům, kteří nás přijeli do Prahy podpořit a zároveň nám v průběhu celého turnaje pomáhali, patří veliký dík..

Sestava: Johanka, Adélka, Sofča, Kristýnka, Štěpa, Maroš, Adámek, Onďák, Honzík, Míša, Tom

Trenéři: Peťa Z., Zdeňa K., Hofi

Pomocníci trenérů: Maty Z., Kuba B.

…ještě jednou děkujeme hlavnímu chladičovi Jiřímu Zelíkovi za příjemné a potřebné osvěžení v průběhu celého turnaje..

Výsledky turnaje

Foto z turnaje

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie