Hráči:

FOTO JMÉNO NAROZENÍ
Beránek Jakub 2.4.2006
Halámek Štěpán 24.1.2006
Halíková Klára 8.12.2005
Hráček Radek 6.4.2004
Joura Šimon 16.6.2005
Nemrava Ondřej 27.7.2005
Ohera Václav 31.12.2004
Štefáník Samuel 10.11.2004
Vaďura František 18.5.2005
Vícha Filip 6.12.2006
Zedníková Zuzana 20.6.2005
Zelinka Matyáš 5.6.2006


Finálový turnaj T-Ball, Chomutov, 4-5.10.2014, 8.místo

Jak všichni víme, na finálový turnaj do Chomutova, jsme se připravovali skoro celou sezónu.
Poslední kolo v Kostelci nad Orlicí se nám povedlo a my se těšili, že se nám povede i Chomutov.
Odjezd byl plánován na pátek 3.10. a jelo se na dvě noci.Doufali jsme, že se nám sobota podaří a budeme hrát i v neděli. To se nestalo. I přes veškerou naši snahu, jsme v sobotu nevyhráli ani jeden zápas a skončili tak predčasně a na posledním 8.místě.
Jakkoliv smutně to působí, všichni moc dobře víme, kolik práce a jak velký pokrok naše děcka udělaly. Vzpomenu-li si na první kolo v Havlíčkově Brodě a porovnám ho s kolem posledním v Kostelci, vidím ten ohromný skok. Vídím tu práci a hlavně spolupráci :). Děcka se naučily fungovat pospolu a utvořily tým.
Jejich hra už má přes veškeré chyby úroveň. Ať tento T-Ballový rok dopadl jak chtěl, posunul nás dopředu a dal nám spoustu herních i životních zkušeností. Víme moc dobře, že jsme měli v Chomutově navíc,mrzí nás to moc, ale čert to vem. Ještě asi nepřišel náš čas. Nejdůležitější je, aby to děcka bavilo a měly chuť jít dál a přístí rok opět hrát a bojovat :).

Nyní k zápasům:

V sobotu ráno jsme zjistili, že nás bude jen 10. Jerry dojel s naraženou rukou, ze které se po Ajčině shlédnutí a sobotní nemocniční návštěvě stala ruka zlomená! Jerry si statečný a jsme rádi, že už je ti dobře!

9,00 Kunovice-Chomutov 8:15

Věděli jsme, že toto je pro nás zápas skoro nejdůležitější, a že by jsme ho měli vyhrát.
Už v první směne ale bylo jasné, že úkol to bude nelehký. Přestalo nám fungovat pole (nervozita?) a my jsme nebyli schopni zpracovat balón napoprvé a díky tomu, jsme inkasovali 6 bodů. Náš velice povedený útok nám naděje vrátil a my srovnali na 6:6. Pak už šla naše pálka dolů a my do konce zápasu udělali jen další dva body oproti soupeřovým 9.

12:45 Most-Kunovice 7:6

Co napsat? Snažili jsme se. Zápas to nebyl špatný, ale odpaly neměly potřebnou razanci a dobré umístění. Přišlo i pár chyb v poli.

15:00 Kunovice-Žraloci Ledenice 4:8

Začátek zápasu se podobal tomu prvnímu s Chomutovem. Chtěli jsme ho vyhrát už kvůli teoretické šanci na postup a možnost si zahrát i v neděli. Nepovedlo se. Odpaly mířily soupěřům do rukavic a celkově se nám na pálce moc nedařilo.

Více se o zápasech rozepisovat nebudu. Není potřeba. Necháme si to pro sebe.

V neděli jsme místo hraní (krom rodiny Víchovi, která jela opět za softem a rodiny Halámků, která jela zkoumat dílo mistra Hanuše) navštívili železniční muzeum v Lužné u Rakovníka.

Chtěli bychom moc poděkovat všem rodičům za jejich čas věnovaný především svým dětem a za jejich pomocnou ruku nám podanou!! :). Všichni jste byli super! Věrní fanoušci, pomocníci a večerní bezva společníci.... :))).Díky vám za Vaše auta, zmrzlinové poháry, pěkné fotky, občasnou pomoc v průběhu zápasů atd. atd. atd. .... :)

Poděkování patří také Zlínskému kraji, který rovněž podpořil naši účast na turnaji.

Letos nás pár děcek (Vašek Ohera, Radek Hráček, Sam Štefaník, David Vícha) opouští a přechází do kategorie žáků, krom Davida, který už tam je a letos s náma hrál na R1 a přístí rok už vzhledem k věku nemůže. Přejeme jim štěští, páč když je štěstí, vše ostatní jde za ním. Věříme, že se jim bude dařit neboť děcka jsou to velice talentované a pracovité :).

Sportu a softballu především ZDAR!

Fotografie z turnaje zde.

Sestava:

David a Filip Víchovi, Zuzka Zedníková, Štěpán Halámek, Vašek Ohera, Ondra Nemrava, Radek Hráček, Maty Zelinka,Fany Vaďura,Jakub Beránek, Jerry Šíma Joura (byť nehrající)

Trenéři a spol.: Přema Beránek, Jana Pořtová a v zástupu za Peťku Zelinkovic - Kačka Hráčkovic+Pavel Vaďurů za psychickou vzpruhu pro Fanyho a oblékání do robota. :))


27.9.2014 - Extraliga T-ball, Kostelec nad Orlicí, 6.kolo, 2. místo

Tak jsme se to dokázali! Dokázali jsme na podzim vyhrát, a to nejen jednou. Turnaj v Kostelci nám přinesl obrovskou, ale opravdu obrovskou radost :).
Mysleli jsme, že to děcka nepřežijí :))).
Nebudu zde rozepisovat každý zápas zvlášť, ale shrnu vše do jednoho.
Celkově jsme vyhráli 3 zápasy, ale započítala bych i ten poslední, finálový. To, jak skvěly výkon děcka podaly proti Klackařům z Kostelce, se do výher počítat musí.
Při poslední směně dokázali Šnečči obrátit skóre z 11:2 na 11:8 a zastavilo je jen omezení 6 bodů v jednom útoku a čas, který byl přílis krátký.
Zápas proti Hrochům z Havl. Brodu bych taky vyzdvihla. Byl těsný, postupující a velice přesný v obraně.
Pole zahrálo tak, jak mělo a v důležitém okamžiku tým šnečků nezpanikařil a při obsazené druhé a třetí metě, jednom autu a skóre 3:4 pro nás dokázal zahrát 2 auty. Všichni ti, co vědí a znají, chápou jak veliký úspěch a následnou opětovnou radost to přineslo. Ten poslední aut (a ještě tak dramaticky zahraný...:)))).
Myslím, že jsme připraveni na finalový turnaj do Chomutova. Šnečči konečně poznali, že vyhrát se dá a že bojovat se vyplatí!
Pálka byla neskutečná a pole hodně slušné.
Všem nám to vehnalo slzy do očí a těžko popisovat to, co člověk cítil v tu danou chvíli.
Děkujeme jim všem, tak jako pokaždé. Ne méně než předtím :).
Tyto výhry jsou pro nás velkou motivací na finalový turnaj, který se koná v Chomutově příští víkend. Zvedly nám seběvědomí a dodaly potřebnou sílu.
Džte nám palce!
Sportu zdar!
výsledky:
Klackaři Kostelec-Snails Kunovice 13:1
Snails Kunovice-Rytíři Trutnov 14:5
Snails Kunovice-Eagles Praha 17:5
Hroši Havl.Brod- 3:4
Klackaři Kostelec-Snails Kunovice 11:8
Sestava: Filip a David Víchovi, Radek Hráček, Zuzka Zedníková, Ondra Nemrava, Šimon Joura, Štěpán Halámek, Sam Štefaník, Jakub Beránek, František Vaďura, Vašek Ohera
trenéři: Přema Beránek, Jana Pořtová a v zástupu za Petru Zelinkovou..Kačka Hráčková

P.S. Samo, že dík patří všem. Klasicky rodičům a všem, kteří pomáhali :)

Kompletní výsledky zde.

Fotografie z turnaje zde.

Video z turnaje zde.


13.9.2014 - Extraliga T-ball, 5. kolo, Praha Krč - 6. místo

Tuto sobotu se uskutečnilo 5.kolo TEX a to v Praze na hřišti Eagles Praha.
Naši snešči se i přes velkou snahu umístili opět na posledním místě.

Na první utkání nastupovali Šnečci pro Klackařům a byl to poměrně jednoznačný zápas. Bylo pár chyb v poli a naše pálka slabá. Konečný výsledek Klackaři Kostelec- Snails Kunovice 12:2.

Proti Rytířům už jsme se dokázali poměrně lépe bránit. Pálka lehce stoupla, ale na výhru to bohužel nestačilo. Snails Kunovice-Rytíři Trutnov 4:8.

Na Most jsme si věřili. Pole vypadalo slušně a děcka se opravdu snažili. Bohužel jsme oproti soupeři nedokázali najít díry v jejich obraně a téměř veškeré a někdy hodně slušné odpaly, končily autem.
Painbusters Most-Snails Kunovice 6:2.

Zápas s Hrochama vypadal podobně. Chyběla nám síla na pálce a správné umístění odpalu.
Pole slušné :).
Hroši Havl. Brod-Snails Kunovice 8:3.

Je veliká škoda, že stále nejsme schopni zesílit na pálce. To je naše velké mínus. Musíme proto trénovat ruce (aby zesílily) a umístnění odpalu. V poli se děcka hodně zlepšily.
I přesto, že jsme opět :) všechno prohráli, jim děkujeme za odvedený výkon a chválíme jejich bojovnost. Ono smířít se s prohrou a pokračovat dál je hodně těžké. Ano..bojovali jsme opravdu až do konce.
Pomalu a jistě se blíží finálový turnaj.... a my jsme pořád lepší! :) Děcka nevzdávat se!!!!

Jako pokaždé díky všem! Řidičům a rodičům v jedné osobě. A taky velice děkujeme malému Matyášovi Hráčkovi za doplnění týmu a účast!! I přesto, že si Mates nehrál, tě bylo vidět a slyšet :)) Ceníme si toho.
Jana Lulu
Přema Berry
Peťka Zelí :)
Sestava: Maty Zelinka, Radek Hráček, Ondra Nemrava, Filip Vícha, Šíma Joura, Štěpán Halámek, Zuzka Zedníková, Kuba Beránek, Vašek Ohera, David Vícha, Mates Hráček.

Sportu ZDAR!!

Kompletní výsledky zde.

Fotografie z turnaje zde.


21.6.2014 - Extraliga T-ball, 4. kolo, Trutnov - 6. místo

Na 4.kolo T-ballové extraligy, které se konalo v Trutově, jsme odjížděli již v pátek a to v plném počtu.

Myslím, že není třeba rozepisovat každý zápas zvlášť. Náš výkon se zápas od zápasu zlepšoval a Šnečči ukázali, že umí bojovat.
I přes celkové poslední místo, musíme říct, že výkon to byl vysoce nadstandartní a děckám patří veliká poklona za všechny odehrané zápasy.
Za veliké podpory fanoušků v podobě některých rodičů, děcka konečně ukázali, že v sobě mají sílu a že bojovat se vyplatí i přes veškerý strach a vidinu opětovných proher :).

Nejvíce bych napsala o zápasech proti Eagles Praha a Painbusters Most.

Zápasy to byly plné emocí a zcela jistě patřily mezi divácky nejzajímavější a nejnapínavější :). V obou zápasech jsme se ujali vedení, které jsme nějakou dobu byli schopni udržet, ale které jsme přes veškerou snahu nakonec prohráli.
Soupeřům jsme ale ukázali, že rozhodně nejsme a ani nebudeme tak jednoduchý soupěř, že naše výkony jdou a stále půjdou nahoru.
Zápas proti Eagles Praha byl toho důkazem. Prohráli jsme ho s hrdostí a i přes maličké chybičky konečně víme, že možnost výhry proti tabulkově nejsilnějšímu soupeři není nemožná, naopak, je docela dost dobře možná :). Výsledek to byl stejně tak jako proti Mostu dost těsný.
Šnečkům patří veliké díky. Dařilo se jim jak na pálce, tak v poli. O všech chybách víme a snažíme se je co nejvíce eliminovat :))).
Pochvaly se jim dostalo i od všech soupeřů a přihlížejících. Docela by se dalo říct, že valili oči :)).

A teď výsledky:
Snails Kunovice - Rytíři Trutnov 3:13
Hroši Havl.Brod - Snail Kunovice 13:8
Eagles Praha - Snails Kunovice 8:6
Painbusters Most - Snails Kunovice 9:8

Díky patří VŠEM, kteří se zůčastnili. Řidičům a rodičům...bez jejich pomoci a podpory by to nešlo.

Sestava: Vícha David, Vícha Filip, Zelinka Matyáš, Nemrava Ondřej, Beránek Jakub, Joura Šimon, Halámek Štěpán, Ohera Václav, Zedníkove Zuzana, Halíková Klára, Hráček Radek, Vaďura František, Štefaník Sam
treněři a spol. : Zedník Milan (veliká pomoc za Přemu Beránka), Petra Zelinková a Jana Pořtová, Přema Vícha a Alice Víchová jako psychická podpora přímo na lavičce.

zapsala: Jana Pořtová

Kompletní výsledky zde.

Fotografie z turnaje zde.


24.5.2014 - Extraliga T-ball, 3. kolo, Kunovice - 6. místo

V sobotu 24.5.2014 se na Kunovské Mlatevni konalo 3.kolo Teeballové extraligy.
Celý turnaj byl poznamenaný průtržý mračen, která přišla během druhého zápasu hracího dne.
Vzhledem ke stavu hřiště se uvažovalo o zrušení celého turnaje, ale nakonec za pomocí všech týmů, se povedlo hřistě uvést do hratelného stavu.
Zkrátily se pouze hrací časy a to na 25min+dohrávka.
Jak se v průběhu turnaje ukázalo, našim mladým nadějím štěstí nenapršelo a bohužel na celém turnaji nezaznamenali ani jednu výhru. Pouze zápasy s Kostelcem a Krčí se dají považovat za víceméně povedené a zbylé dva proti Trutnovu a Mostu musíme bohužel hodnotit jako nepovedené.
Je škoda, že jsme nezopakovali výkony z předchozích dvou kol. Pokud by se nám to povedlo, určitě bychom na domácím turnaji obsadili lepší než poslední místo.
Po závěrečné promluvě s hráči, jsme se shodli na tom, že je potřeba zvýšit tréninkové úsilí a zlepšit se téměř ve všech činnostech včetně psychické průpravy, která byť se to nezdá je pro děti velice důležitá.
Doufáme, že zklamání z proher není tak veliké a že do dalšího turnaje půjdeme opět posíleni a připraveni náš výkon zlepšit.
Pozitivní myslení je důležité, takže je třeba zapomenout na to co bylo a zaměřit se na to, co je a bude. :) Na závěr děkujeme všem, který nám pomáhali.
Výsledky: Snails-Eagles Krč 5:11, Klackaři Kostelec-Snails 4:2, Rytíři Trutnov-Snails 10:1, Snails-Most 1:13

Kompletní výsledky zde.

Fotografie z turnaje zde.

Jana Lulu Pořtová


3.5.2014 - Extraliga T-ball, 2. kolo, Most - 6. místo

Před počáteční hrozbou zrušení kvůli dešti se nakonec v sobotou 3.5.2014 Teeball šneci zúčastnili 2. extraligového turnaje v Mostě.
Vzhledem k dlouhé cestě se jelo už v pátek a v sobotu v 9:00 nastoupili Šneci ke svému prvnímu utkání proti Eagles Praha.

Eagles Praha- Šneci 11:7
Byť Eagles patří ze všech soupeřů k těm nejobávanějším a očekávalo se, že to bude těžký zápas, naši mladí se proti pražskému soupeři vytáhli a předvedli zejména v poli skvělý výkon. Škoda pouze jedné pokažené směny, které kdyby nebylo, tak mohli Šnečci poprvé v historii pražského soupeře zdolat.

Šneci-SK Klackaři Kostelec nad O. 5:10
V tomto zápase se náš výkon o malinko zhoršil, ale pořád to byl vysoký nadstandard. Prohráli jsme jen kvůli soupeřově lepší pálce.

Hroši Havl.Brod.-Šneci 10:6
Bohužel nám utekl začátek zápasu a soupeř odskočil o 6 bodů. Když jsme zlepšeným výkonem začali soupeře dotahovat a měli konečně v zápase navrch, připravili jsme se o poslední útok sérií chyb, díky nimž jsme se zdrželi v poli déle než je zdrávo a utekl nám hrací čas.
Před zápasem o 5. místo jsme si udělali relaxační výlet a vzali děti na hrad Hněvín, kde kromě krásné vyhlídky na České středohoří, navštívili i pracovnu Magistra Kelleyho.
Po návratu jsme se rozhýbali americkým fotbalem a vběhli na hřiště připraveni porazit soupeře.

Paintbusters Most-Šneci 9:5
Už po první směně nám bylo jasné, že jednoduché to rozhodně nebude. Šnečci unaveni celým dnem a ohlušeni větrem J nakonec zápas prohráli. Odešla nám hlavně pálka a zhoršil se běh po metách (pravděpodobně to souvisí s tím větrem, díky kterému asi neslyšeli). V poli se udělalo hodně chyb, které nás stály dost zbytečných bodů a ty jsme díky již zmíněné slabé pálce nedotáhli.

Celkový pohled na turnaj ale není negativní nýbrž pozitivní, protože každý z těch zápasů měl pro nás smysl. Byly tam výkony podprůměrné, ale i vysoce nadstandardní. Domů jsme jeli poučeni a posíleni o týmového ducha se spoustou zážitků ze hry.
Obrovské díky patří všem řidičům, rodičům ale hlavně dětem, které byly po celý turnaj perfektní.

Sestava: Matyáš Hráček, Radek Hráček, Matyáš Zelinka, Jakub Beránek, Šimon Joura, Ondřej Nemrava, František Vaďura, Štěpánek Halámek, Vašek Ohera

Kompletní výsledky zde.

Fotografie z turnaje zde.

Trenéři Petra Zelinková, Jana Pořtová a hlavní kauč a trenér Přemysl Beránek

12.4.2014 - Extraliga T-ball, 1. kolo, Havlíčkův Brod, 4. místo

V sobotu 12.4. odjeli mladí softbalisté Snails (kategorie do 10ti let) na svůj první extraligový turnaj do Havlíčkova Brodu.První utkání s Klackaři z Kostelce nad Orlicí bylo plné nervozity, no a naši Šnečci tak utrpěli první extraligovou porážku 17:4.Ve druhém utkání nastoupili proti obávaným Eagles Praha. Dařila se jim hra na pálce a v poli měli také pár pěkných zákroků,ale ještě to na výhru nestačilo a pražští Eagles vyhráli 11:6. Ve třetím utkání nás čekal soupeř Painbusters Most. Vítěz utkání se probojoval mezi 4 nejlepší týmy, poraženého pak čekal zápas o 5. místo. V tomto utkání předvedli Šnečci výborný výkon.Parádní hrou na pálce,skvělou obranou a hnáni mohutným povzbuzování z tribun okusili chuť první extraligové výhry 17:10. V zápase o finále však narazili opět na pozdějšího vítěze Eagles Praha a ani tentokrát se nepodařilo tohoto silného soupeře zdolat a Snails prohráli 14:4.Závěrečným zápasem tak byl zápas o 3. místo s domácími Havlíčkobrodskými hrochy. Zápas se vyvíjel velmi slibně,ale po série chyb v poli ve 2. směně Hroši výrazněji odskočili a Šnečci bohužel prohráli 14:9. Obsadili tak na turnaji konečné 4.místo.Všichni hráči a hráčky si za předvedené výkony zaslouží pochvalu. Trenéři byli spokojeni i s předvedenou hrou nováčků v týmu. Velký dík patří taky početným fanouškům Snails, kteří nás na turnaji podporovali.

sestava : Maty Zelinka,Filip Vícha,David Vícha,Kuba Beránek,Ondra Nemrava,Šimon Joura,Vašek Ohera,Štěpa Halámek,Radek Hráček,Sam Štefaník,František Vaďura a Zuzka Zedníková

trenéři: Přemysl Beránek, Jana Pořtová, Petra Zelinková

Kompletní výsledky najdete na webu ČSA.

Fotografie z akce zde.

Napsali v Dobrý den s kurýrem 18. 04. 2014 - Vyšlo v čísle: 15/2014

KUNOVICE - Softbalový potěr Snails Kunovice má za sebou první extraligový turnaj v T-ballu (kategorie do 10 let). V Havl. Brodě obsadili čtvrté místo, když je o medailové umístění připravili domácí Hroši (9:14).
Extraligovou premiéru si šnečci odbyli proti Kostelci n/O. a v nervózním zápase prohráli 4:17. Ve druhém vystoupení narazili na obávané Eagles Praha. „I když se nám dařilo na pálce a i v poli děti předvedly pár pěkných zákroků, na výhru to ještě nestačilo,“ komentoval porážku 6:11 Přemysl Beránek, člen trenérského triumvirátu, který tvoří ještě Jana Pořtová a Petra Zelinková. První vítězství si jejich svěřenci vychutnali proti Mostu, kdy těžili z parádního výkonu na pálce a skvělé obrany (17:10) a probojovali se mezi nejlepší čtyři. Do finále je však nepustili Eagles (4:14).
Naděje z Mlatevni tak bojovaly o třetí místo s domácími Hrochy. „Zápas se vyvíjel velmi slibně, ale po sérii chyb polařů ve druhé směně nám bohužel soupeř odskočil a manko už jsme nesmazali,“ posteskl si po prohře 9:14 Beránek.
KUNOVICE: Zelinka, F. Vícha, D. Vícha, Beránek, Nemrava, Joura, Ohera, Halámek, Hráček, Štefaník, Vaďura, Zedníková.
Autor: ceh

11.1.2014 - halový turnaj v Poličce

V sobotu 11.1. se naši Šneči posílení o nové spoluhráče zúčastnili halového T-ballového turnaje v Poličce.Cílem bylo dobře si zahrát a zjistit, jak jsme od podzimu potrénovali a co je potřeba ještě zlepšit.Prvním soupeřem nám byl tým Arrows Ostrava, na který jsme vletěli plní elánu i nervozity,ale s kterým jsme si díky skvělé pálce a dobré obraně poradili 17:7.Dalším soupeřem pak byli extraligoví Klackaři z Kostelce, na které naši Šnečci bohužel nestačili, ale podařilo se jim uhrát pěkný výsledek 2:6.Pak nás čekal velmi těžký soupeř Eagles Praha a na všech hráčích bylo vidět,že kromě šnečích ulitek si na zádech nesou do začátku zápasu i porážku.Byl to zápas,kdy se nedařilo na pálce ani v obraně a naší hře chyběla lehkost a hlavně vůle po vítězství a podle toho pak vypadal i výsledek 20:0 ve prospěch Eagels.Po tomto zápase měli trenéři nelehký úkol,zahnat hořkou chuť velké porážky a nastartovat vůli po vítězství.Obojí se myslím podařilo,protože v dalším zápase,kde jsme narazili na vítězný tým extraligy Rytíře z Trutnova se naše hra na pálce i v poli oproti předchozímu zápasu velmi zlepšila a i když to nestačilo na vítězství a prohráli jsme 6:2 tak je nutné všechny hráče pochválit za snahu a bojovnost.V posledním utkání nás čekali domácí Waynes a naši mladí bojovníci na ně vletěli jako uragán,domácí časomíra nestíhala zapisovat body jak rychle jsme se míhali na metách :-D a na dětech bylo vidět, že už si zase hru užívají .Zápas nemohl skončit jinak než našim vítězstvím 18:1 a díky této výhře jsme na turnaji obsadili krásné 4. místo. Turnaj ukázal,že naší velkou slabinou je umístnění odpalu a to kamkoliv jinam mimo nadhoz,ale taky to,že naši nováčci Radek,Vašek a Sam budou platní členové týmu,protože se blýskli několika skvělými zákroky.Nutno pochválit i zbytek týmu : Zuzku,Klárku,Kubu Jerryho,Matyho,Ondru a Štěpu za předvedený výkon,bojovnost a skvělé chování během celého turnaje.Velký dík posíláme rodičům za povzbuzování a v neposlední řadě ještě letí pochvala dvěma nejmenším fanouškům Denisce a Matymu.

Fotografie z turnaje najdete zde

sestava: Zuzka Zedníková,Klárka Halíková,Kuba Beránek,Šimon Joura,Maty Zelinka,
Ondra Nemrava,Štěpa Halámek,Radek Hráček,Vašek Ohera,Sam Štefaník

kouč: Přema Berry Beránek,Jana Pořtová,Petra Zelinková

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon hotelbuchlov hotelkonicek Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie