Coach:

Pavel Křivák

Hráčky:

Denisa Húsková
Lucie Kaplarczyková
Martina Langrová

Eliška Mlýnková

Rozhovor s Eliškou Mlýnkovou na stránkách ČSA.

Barbora Neklapilová
Alena Pejšková
Sabina Phamová
Dominika Rampáčková
Kateřina Sedlářová
Petra Slaninková
Petra Tamášová
Vendula Uhlířová
Tereza Vlčková
Kateřina Šmídová


11.-12.10.2014 - 3. místo v Extralize žen


4.10.2014 Šnečicím se překvapit Eagles nepodařilo

S odhodláním nedat svoji kůži zadarmo odjížděly ženy Snails k dalším zápasů semifinálové série s Eagles Praha. Po dvou domácích prohrách 1:2 a 1:6 bylo jasné, že postupové šance nejsou příliš velké. To však nebránilo hráčkám nastoupit k sobotnímu zápasu s odhodláním soupeře porazit. Nic na tom neměnil ani fakt, že tým nebyl v ideálním zdravotním stavu. Natažené stehno nepustilo do zápasu Dendu Húskovou a bolavé rameno Kačku Sedlářovou. Některé hráčky navíc byly nachlazené a tak v týdnu netrénovaly.
Eagles Praha – Snails Kunovice 9:3
Náš tým skvěle zahajuje zápas. První dvě pálkařky jsou sice aut, ale nakonec se nám podaří obsadit dvě mety. Skvělý odpal Báry Neklapilové, který končí na plotě, znamená vedení 2:0. Navíc se hned v dohrávce podařilo udržet soupeřův začátek zápasu a tím vytvořit na favorita tlak. Vedení Snails trvalo až do 3.směny, kdy soupeř nejprve snížil na 2:1 a po následném nedorozumění kunovické obrany vyrovnal. Rozhodnutí pak přinesla 4.směna, kdy místo lehkého třetího autu na první metě, který by směnu ukončil bez bodu, přišla série hitů Eagles, která byla ukončena chybou ve vnějším poli za 4 body. Soupeř tak odskočil na 8:2 a bylo prakticky rozhodnuto.
Favorit nakonec semifinále vyhrál 3:0 na zápasy a podle očekávání postoupil. Našim ženám se překvapení nepodařilo. Jako stěžejní se ukázala prohra v prvním zápase, která Eagles uklidnila a následné dva zápasy zvládli bez komplikací. Bylo jasné, že vyřadit tak silného a zkušeného soupeře se může podařit jenom při podání maximálního výkonu. A ten nepřišel. Především obrana udělala několik chyb v nevhodnou chvíli. A to si pro úspěch nemůže dovolit. Přesto tým ukázal, že v podzimní části sezóny hraje vyrovnaně a medaile, byť jenom bronzová, není nedostižným snem.
Sestava: Kaplarczyková Lucie, Rampáčková Dominika, Slaninková Petra, Langrová Martina, Vlčková Tereza, Mlýnková Eliška, Neklapilová Barbora, Phamová Sabina, Uhlířová Vendula, Húsková Denisa, Sedlářová Kateřina.
Kauč: Pavel Křivák

20.-21.9.2014 semifinále play-off s Eagles Praha na Mlatevni

Fotografie zde.


13.-14.9.2014 čtvrtfinále play-off Extraligy žen

odkazy:

video Krilie

fotografie


29.8.2014 Rozhovor s Eliškou Mlýnkovou o MS žen

Eliško, jak se podařilo takto mladé hráčce Snails Kunovice dostat až na MS žen, které bylo nejvetší softballovou událostí na evropském kontinentě?
Dostat se do týmu reprezentace žen je prozatím můj největší úspěch softballové kariéry. V týmu je spousta zkušených hráček, a tak se dostat do týmu bylo opravdu těžké. Nakonec se mi zadařilo jak na Pražském softbalovém týdnu, tak i na evropském šampionátu do 22 let v bulharské Dupnitci. Díky výkonům na těch turnajích se realizační tým žen rozhodl, že nakonec vyšle mladou hráčku Snails Kunovice do světa.

Jaké byly ambice národního týmu před turnajem a s jakými ambicemi jsi odjížděla na mistrovství světa ty?
Ambicí národního týmu byl postup do play off. Postup nám nakonec unikl o vlásek, ale předvedli jsme český softball v dobrém světle. Moje ambice byly jasné. Vždy předvést nejlepší hru.

Národnímu týmu se cíl splnit nakonec nepodařilo. Přesto, jak turnaj hodnotíš svým pohledem a kde vidíš příčiny neúspěchu?
I když se týmu nepodařilo postoupit do vysněného play off, tak se nedá turnaj hodnotit záporně. Na začátku turnaje jsme měli dobře našlápnuto na postup do play off, ale bohužel se nám podařilo navázat na dobré výkony z předešlých zápasů a to nás nakonec stálo postup.

Proti mistriním světa Japonkám jsi jako jedna z mála mela úspešný odpal. Jaký to pro tebe byl pocit hrát proti nejlepším na světě?

Zápas s Japonskem je vždy ukázkou toho nejlepšího softballu co může být. Hrát proti několikanásobným mistryním světa je pro hráčku čest a hlavně zkušenost. Úroveň japonského softballu je několik tříd výš, než evropská, takže jen samotný start na pálce je pro mě úspěch. A ještě větší, když byl úspěšný.

V průběhu turnaje neustále pršelo. Jaká byla na zápasech atmosféra? Co čeští fanoušci, byli slyšet?

O atmosféru na zápasech se vždy staral český kotel a to za jakéhokoliv počasí. Tým se vždy snažil dostat do nejlepší nálady a hlavně se znovu koncentrovat na zápas. Neustálé přesouvání z tepla do zimy a ze zimy do tepla nás stálo nejvíc sil. Právě tohle mohlo hrát klíčovou roli v důležitých momentech.

Co byl pro tebe nejvetší zážitek nebo kuriozita, která se ti/Vám přihodila?

Největší kuriozita pro mě byla, když se nepodařilo organizátorům zpustit českou hymnu. Říkala jsem si, že se to snad nemůže stát na takovémhle turnaji jako je mistrovství světa. Ale to, co následovalo potom byl pro mě největší softbalový zážitek. Melodie se sice nerozehrála, ale ozval se hlasitý zpěv českých fanoušků spolu s českým týmem. A tohle je pro mě největší úspěch na mistrovství světa. Ukázali jsme celému světu, že český softball drží spolu.

Reprezentantku Elišku Mlýnkovou podporuje Zlínský kraj, odbor školství, mládeže a sportu.


28.8.2014 Hráčky Snails opět v závěrečném play-off!

Extraligové softballistky Snails Kunovice čekala předehrávka posledního kola základní části s týmem Storms Řepy a šlo opravdu o hodně. Pouze v případě dvou výher by si hráčky Snails zajistily jistotu postupu do závěrečných bojů play-off. V případě jedné výhry by nastala kuriózní situace, kdy by se musel sehrát rozhodující zápas navíc s Čechií Praha, jelikož by došlo ke shodě bodů i vzájemných zápasů. V případě dvou proher by musely domácí hráčky bojovat o setrvání v Extralize v play-out. Karty tedy byly jasně rozdány už předem.

Snails Kunovice - Storms Řepy 13:1

Šnečice vlétly do zápasu velmi ostře a spoutou tvrdých odpalů rozhodly zápas hned na jeho začátku. "Ukončení zápasu díky vysokému bodovému rozdílu už po 4. směně pro nás znamenalo udržení šance na play-off a pomohlo nám se dobře naladit na závěrečný rozhodující zápas," hodnotil výkon svých hráček trenér Křivák.

Snails Kunovice - Storms Řepy 10:7
Druhý zápas sliboval velké drama, protože soupeř se chtěl v play-off vyhnout Ledenicím, k čemuž by mu pomohla pouze výhra nad Kunovicemi. Kunovicím by naopak pouze výhra dávala jisotu postupu do play-off.
Hráčky Snails navázaly na povedené pálkařské výkony z předchozího zápasu a ihned se dostaly do vedení. Soupeřkám se ale pokaždé podařilo stav zápasu srovnat. Nejprve z 1:0 na 1:1, v následné směně z 3:1 na 3:3, a poté z 5:3 ihned na 5:5. Drtivý finiš se šnečicím povedl v 5. směně, kdy se jim podařilo soupeřky zlomit sérií pěti bodů na 10:5. Tento stav se hráčkám Storms podařilo pouze korigovat na konečných 10:7 a šnečice můžou slavit postup do čtvrtfinále play-off.

Hráčky Snails Kunovice jsou počtvrté za sebou v závěrečných bojích play-off. Čeká je kuriozní situace, když budou hrát počtvrté za sebou čtvrtfinále s týmem Chemie - Kotlářka na jejich domácím pražském hřišti.


21.7.2014 Eliška Mlýnková jede na Mistrovství světa!


21.-22.6.2014 Extraliga žen - Čechie Praha a Joudrs Praha


13.6.2014 Extraliga žen - Čechie Praha

Ženám Snails dohrávka s Čechií Praha nevyšla

V pátek 13.6. odehrály extraligové ženy svoji dohrávku z propršené neděle 18.5. Soupeřem jim byla Čechie Praha a hrálo se od 20 hodin ve Svoboda Parku. Šnečice využily následného víkendového turnaje Extraligy juniorek, který se od soboty v tomto areálu konal.

Čechie Praha – Snails Kunovice 6:1

Na soupeřově nadhozu se opět představila výborně házející Eliška Pojerová. Kunovice začaly s Luckou Kaplarczykovou. Hned v první směně se soupeř ujal vedení, když první bod stál právě odpal Pojerové. Daleko horší chvíle však čekaly na Snails ve druhé směně. 4 body soupeře nedokázalo zastavit ani střídání na nadhozu. A tak se utkání zdálo být rozhodnuto. Zvláště, když po 3.směně byl již stav 6:0. Od té chvíle sice Kunovice soupeře již k ničemu nepustily a začaly se prosazovat také v útoku, ale víc než na korekci stavu na 6:1 to nestačilo. Čechie byla především v úvodu zápasu lepším týmem a zaslouženě zvítězila.

Sestava: Kaplarczyková, Rampáčková, Slaninková, Húsková, Langrová, Vlčková, Mlýnková, Phamová, Neklapilová, Sedlářová.


7.-8.6.2014 - Extraliga žen - Eagles PRaha, Ledenice

31.5.-1.6.2014 - Extraliga žen - Chemie-Kotlářka/SaBaT Praha

17.-18.5.2014 - Extraliga žen - Joudrs Praha/Čechie

Naše ženy vyrazily k dalším zápasům do Prahy. V sobotu je měl čekat dvojzápas s Joudrs Praha a v neděli na hřišti v Tróji Čechie Praha. Počasí však nakonec rozhodlo jinak.

Náš tým měl v sobotu původně vyrazit bez slovenských reprezentantek, které si měly plnit povinnosti v Trnavě na Dunajském poháru. V pátek však byl turnaj pro nepřízeň počasí zrušen a tak tým vyrazil do Prahy kompletní. Celou cestu vypadalo počasí moudře a prvních pár kapek spadlo při překonávání Vltavy v Holešovicích. Ve Svoboda Parku se hrály zápasy 2.ČSL žen a Extraligy kadetek, ale sílící déšť postupně hráčky vyhnal ze hřišť. A začalo čekání. Bylo jasné, že původní čas začátku v 16 hodin není reálný. Postupem doby byl veškerý ostatní program ukončen a prioritu dostaly jenom naše zápasy. Ale počasí nakonec nedovolilo ani doufat. Provazce vody postupně potopily obě hřiště a tak byly i naše zápasy v 17 hodin zrušeny.

Tým dosledoval hokejové utkání českého týmu ve společnosti soupeřek a vyrazil za odreagováním. Útočiště našel na bowlingu U kovadliny (nebo tak nějak) v Holešovicích. Solidní výkony některých hráček byly vyváženy výkony jiných hráček a tak o zábavu nebyla nouze. Nejvíce bodu zaznamenal Pešek a Bára, nejvíce žlábku Peepa.

Již v sobotu večer se rozhodlo, že se v neděli pokusíme odehrát zápasy s Čechií na Krči, kde mají hřiště výrazně větší výdrž než na Sabatu. A to se také potvrdilo, když se na 10 hodin podařilo připravit hlavní hřiště. Rozcvička se nám však nepříjemně zkomplikovala, když Vendu Uhlířovou začaly zmáhat bolesti břicha, které se postupně zvětšovaly. Přivolaná sanitka ji odvezla do krčské nemocnice s podezřením na akutní zánět slepého střeva.

Náš tým tak nastoupil v tomto složení:

1. Peepa Bejknová 2

2. Marťaska Čmoudí 4

3. Téra Frasnivá 6

4. Elíza Na maso 5

5. Pešek Pejšků 8

6. Denis Knedla 3

7. Bára Klapi klap 7

8. Lucka Zajcev 1

9. Sába ???? 9

Náš úvodní útok se neprosadil, i přestože se nám podařilo obsadit druhou a třetí metu. A tak mohl skórovat soupeř. Levá pálkařka dostala míč za spojku, kde se nám nepodařilo pokrýt! V zápětí se nám mohlo podařit vyautovat Elišku Pojerovou, ale luft do foulballu nám vypadl! A tak přišel zasloužený trest v podobě třímeťáku, prvního bodu a trojky obsazené. Naštěstí dva další auty již bod nepřipustily.

Ve dvojce hned vracíme díky trojmeťáku Denisy, kterou následně trojmeťákem stáhne Bára a hned je veseleji. Ani my však již z trojky obsazené bod nevytěžíme a do vedení se nám nechce. A tak si ho ve trojce vezme soupeř. Dvě BB, nechytatelná nadhoz, chyba ve vnitřním poli a sebeobětovací odpal a je to 1:3.

Ale opět se nám hned v následujícím útoku podaří vyrovnat díky trojmeťáku Aji, kterou následně stáhne Denis a tu pak Zajda. A je to 3:3.

A začíná opět pršet. Sice jenom drobně, takže hrát se dá, ale postupně se to projevuje na kvalitě hřiště. Vzhledem k tomu, že zápas může být kdykoliv ukončen je třeba jít do vedení. To se nám však nedaří, ale soupeři ano. V pětce nás tradičně „překvapí“ úlivka od leváka, kterého soupeř nakonec díky sebeobětovacímu odpalu dotlačí až k bodu. Náš útok už v šestce odpovědět nedokáže, zato soupeř na střídající Dominiku přidá další 3 body a zdá se být rozhodnuto. 3:7 a máme poslední útok. Situace v nadhazovacím kruhu je již dost obtížná a tak dostáváme šanci. Podaří se nám bodovat na BB a stále naplněné mety vyčistí dvojmeťákem Elíza a už je to 7:7. Navíc se jí podaří doběhnout pro další bod a vedeme. A jdeme bránit vítězství.

Bohužel je letos našim zvykem v závěru zápas pustit! A to se děje i tentokrát. První pálkařka dostává BB. Pak se nám podaří zahrát dva auty a situace vypadá nadějně. Zvlášť, když jdou dvě poslední pálkařky soupeře. Obě však vystojí také BB a tak máme plné pole. Utkání rozhoduje odpal Lucky Petráskové, která propálí naše vnitřní pole a dvě běžkyně soupeře zápas opět otáčejí.

A my si můžeme do letošní sbírky promrhaných zápasů přidat další. Je jasné, že se již nejedná o náhodu a bude s tím muset něco udělat. Navíc se díky tomu ocitáme v nebezpečných sestupových vodách a nadějný začátek je šmahem pryč. A to je velká škoda.

Druhý zápas se již odehrát nepodařilo a tak jsme vyrazili za Vendy do nemocnice, abychom ji před večerní operací povzbudili a dali nějaké věci. V neděli večer je již Venda bez slepáku a v pohodě a jak všichni věříme, tak brzy i doma.

PK

8.5.2014 - Extraliga žen - Storms Řepy

Dnes se ženám na Mlatevni nepodařilo urvat vítězství proti Storms Řepy. V prvním zápase po nevydařené první směně ženy prohrály 5:2,v druhém se bojovalo až do konce, kdy se rozhodlo až v 8 inningu a ženy v tie-breaku podlehly těsně 4:3. I tak to ale byla pěkná podívaná. Všem fanouškům děkujeme za hojnou účast!

převzato z Dobrý den s kurýrem - www.ddk.cz

3.-4.5.2014 - Extraliga žen, 2. kolo (Ledenice, Eagles Praha)

převzato z Dobrý den s kurýrem - www.ddk.cz

19.-20.4.2014 - Extraliga žen, 1. kolo (SaBaT, Chemie-Kotlářka)

převzato z Dobrý den s kurýrem - www.ddk.cz


KUNOVICE - Start do nové sezony softbalistky Snails Kunovice zvládly. Ve stověžaté Praze vybojovaly dvě vítězství, což je nejlepší extraligový rozjezd na cizí v půdě v historii. Svěřenky ostříleného kouče Pavla Křiváka obraly o dva body pražský Sabat i Chemii, když se s výjimkou posledního duelu prezentovaly vynikající obranou.
Sabat Praha - Kunovice 4:2
Čtyři směny vládly nadhazovačky, které nepustily soupeřky na mety. Jenže v páté se Kunovjanky nevyvarovaly zbytečných chyb a domácí výběr si připsal čtyři body. „I když holky ještě nerezignovaly, už dokázaly pouze korigovat. Bohužel, soupeř udělal méně chyb a po zásluze zvítězil,“ uznal sportovně Křivák. Jelikož jeho výběr prahl minimálně po vyrovnané bilanci, potřeboval druhý zápas vyhrát.
Sabat Praha - Kunovice 0:1
A podařilo se. Kunovjanky se prezentovaly precizní obranou, která soupeřkám nedovolila vůbec nic. „Je potěšitelné, že tři sta kilometrů dlouhá cesta nezanechala na hráčkách žádné stopy únavy. A připsaly si cenné vítězství,“ poznamenal Křivák, který pochválil obrannou práci celého týmu v čele s nadhazovačkami Tamášovou a Rampáčkovou.
Chemie Praha - Kunovice 2:5
I do dvojboje s týmem z Kotlářky šly šnečice s jasným cílem vybojovat aspoň jedno vítězství. A úkol splnily hned v prvním měření sil, kdy zosnovaly rozhodující úder ve třetí směně, ve které soupeřkám nasázely pět doběhů! „Pražanky držela na uzdě výborným nadhozem Rampáčková, dva body je velmi dobrá vizitka,“ pochválil Křivák.
Chemie Praha Kunovice 10:3
Závěrečné vystoupení ale soubor z Mlatevni nezvládl. Na Mlýnkovou a spol. padl pocit uspokojení ze dvou dosažených vítězství, nedokázaly se koncentrovat a Pražanky je nemilosrdně ztrestaly. Zápas nakonec skončil rozdílem po páté směně. „Trošku jsme si pokazili dojem, ale i tak jsem s vyrovnanou bilancí spokojený. Čtyři body nejsou do začátku špatný vklad,“ ví moc dobře kunovický kouč.
KUNOVICE: Rampáčková, Tamášová, Húsková, Sedlářová, Langrová, Vlčková, Mlýnková, Slaninková, Šmídová, Pejšková, Phamová, Uhlířová, Neklapilová.
Autor: PETR ČECH, Dobrý den s kurýrem, č. 16/2014


12.-13.4.2014 - 1. Pohár ČSA

Naše Ženy na 1. Poháru ČSA obsadily 6.místo! Turnaj sloužil zejména na sehraní se s novými hráčkami, které přišly hostovat do SNAILS. Úsměv ale neztrácí a věří, že příští víkend předvedou dobré výkony!! Bilance víkendu: 2 výhry, 3 prohry.

Pojďme se sehrát!
Druhý dubnový víkend (12 – 13. 4.) proběhl 1. Turnaj žen o Pohár ČSA v pražských Bohnicích – Svoboda park. Turnaje se zhostil tým Joudrs Praha. Naše Kunovické družstvo pod vedením Pavla Křiváka, ve složení Téra, Elíza, Peepa, Denis, Vendy, Bára, Ája, Kačka Š., Marťas, Lucka a pick-up player Ivča, mělo za tento víkend jediný úkol, a to sehrát se na následující ligové víkendy.
Jako první nás v sobotu na hřišti Joudrs B čekalo družstvo z druhé ligy, které loňskou sezónu bojovalo o extraligu se Žraloky z Ledenic, Tempo Praha a to v 11:45 h. Zápas dopadl v náš neprospěch 3:8. V tomto zápase se nám nedařila hlavně pálka. Další utkání nás čekalo na hřišti A, a to s družstvem z Kotlářky. Vyrovnaný zápas pro nás nakonec skončil výhrou 4:2. V podvečerních hodinách v 18:45 h jsme ještě zkusili zabojovat se silným soupeřem z Krče, bohužel po několika chybách se skóre rázem změnilo ve výsledek 10:0 pro Krč.
Následující den jsme museli hrát již v ranních hodinách a to s Radotínem. Po utrápené pálce, kdy se skóre přelévalo, jsme nakonec zdolali soupeře 9:7. Posléze již nás čekal jen Sabat, kde si na nás hodila Verča Burianová, na kterou se nám podařilo dát pouze 2 body. Nicméně po éčkách v poli nám soupeř uštědřil 9 bodíku a finální skóre 9:2 pro Sabat nás moc nepotěšilo.
Na turnaji jsme skončily na šestém místě a odnášíme si šest bodů do dalšího turnaje, který se koná v Praze na Krči a to první víkend v srpnu. O víkendu jsme zjistili, kde máme mezery a jak můžeme komunikaci, jak v poli, tak mimo něj zlepšit a rozehrát ligu dle trenérových představ.
Alena Pejšková

Více se dočtete také na na http://softball.cz/article.php?sid=2667&index=1&mode&order=0

Fotografie najdete zde.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon hotelbuchlov hotelkonicek Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie