92_20240626_215611.jpg

Coachballisté na Open poháru U11 v Chocni

Coachballisté v pátek vyjeli na Open pohár U11 do Chocně. Ve čtvrtfinále to sice nevyšlo, ale dovednostní soutěž Clash of Skills ovládli.

Netradičně už v pátek se vydáváme směr Choceň, kde máme od soboty bojovat o pohár ČSA v kategorii U11. Od samého rána máme napilno, protože ještě než se rozjelo zápolení na hřištích, čekal nás jako první tým Clash of Skills, souboj nejen softbalových dovedností.

Ihned poté nastupujeme proti Eagles a i když zpočátku držíme krok, naši pražští soupeři odskakují, nám se nedaří pálka a nakonec první zápas prohráváme. To nás staví do těžké situace. Abychom postoupili do čtvrtfinále musíme vyhrát další duel proti Miners Kladno.

Nastoupili jsme sebevědomě, od začátku plníme pokyny, pálka tentokrát nezůstala němá, obrana je soustředěná a silného soupeře nakonec porážíme a připisujeme si veledůležitou výhru do tabulky. Poslední zápas základní části nás čekal proti Mostu. Náš asi nejpovedenější zápas.

Nedovolujeme v obraně téměř nic, pálka jede jak dobře namazaný stroj a my suverénně vítězíme. Protože v posledním zápase našich soupeřů překvapivě Miners porazili obrovským rozdílem Eagles 17:0, jdou Miners přímo do semifinále, nás poslali na druhé místo a Eagles končí třetí.

Čekal nás tak čtvrtý zápas dne proti Chomutovu. Shoda několika okolností a náročný den se na nás asi projevily a v zápase od začátku taháme za kratší konec, pálíme v podstatě do luftu nebo do vnitřního pole, soupeři naopak sedá jeden nadhoz za druhým na barely a zápas bohužel prohráváme, což nás poslalo do boje jen o umístění.

Nedělní ráno nás čekal znovu Most, který byl připraven vrátit nám porážku a zpočátku se to soupeři i dařilo. Postupně navyšoval skóre až na 5:0 a s námi to vypadalo bledě. Jenže tentokrát jsme zase ukázali, že ani takové výsledky nás nezlomí. Stahujeme na 4:5, v poli hrajeme skvěle a nakonec otáčíme na vítězných 7:5.

Poslední zápas o 5. místo jdeme opět na Eagles. Neoblíbený soupeř nás zase zaskočil, nevyhnulo se nám ani zranění a ani bojovný výkon nám k výhře nestačil. Přesto ale hráčky a hráči neodjížděli s prázdnou - při vyhlášení jsme byli oznámeni jako vítězové Choceňské části Clash of Skills.

Nepodařilo se sice splnit si cíl ve formě zabojovat o medaile, ale jako jeden z mála týmů s množstvím holek a několika TBallisty v sestavě jsme určitě předvedli, že můžeme bojovat s nejlepšími. Zásadní bude, abychom se z chyb poučili a na podzimním vrcholu sezony předvedli mnohem lepší výkony zejména na pálce.

Obrovský dík patří pak všem rodičům, kteří nás podporovali jak na hřišti, tak mimo něj a připravili nám takřka domácí kulisu. Díky také řidičům za bezpečnou cestu, a také dětem za nasazení a bojovnost. Uvidíme se znovu v druhé polovině prázdnin.

Velký dík patří také firmě Unicars CZ za zapůjčení Jumpera, abychom nemuseli na turnaj jako vládní kolona tolika auty.

Staňa, Braňo a Jirka

Na Open poháru si zahráli: Luky Hlůšek, Deštňa Mitáček, Ninka Mitáčková, Lukáš "Kostelník" Janků, Jirka Janků, Kája Miklendová, Sofča Šišáková, Anet Horňáková, Jáchym Kovář, Fíla Horák, Martin "Sůvič" Sova, Gaboš Slanicay