Základní informace pro rodiče

Snails Kunovice není pouze sportovní oddíl, je to hlavně přátelská komunita lidí věnující se dětem i dospělým bez omezení věku.

Sportovní příprava

S menšími sportovními pauzami trénujeme celoročně. Od softballového jara (duben) až do podzimu (říjen) využíváme náš domovský areál - “Kunovská Mlatevňa”. Po dvou fázích rekonstrukce zde máme k dispozici dvě softballová hřiště, spoustu tréninkových ploch, umělé osvětlení a hlavně, velké zázemí včetně našeho “Šnekhausu”.

Přes softballovou zimu (listopad - březen) trénujeme v hale v Kunovicích, tělocvičně ZŠ U Pálenice v Kunovicích a ve sportovním areálu “Rybníček” ve Starém Městě. Ve všech případech využíváme velký prostor a spoustu vybavení, které nám umožňují plnohodnotnou softballovou přípravu. Konkrétně jsou časy a kategorie rozepsány v rozpisu tréninků.

Vybavení pro softballové tréninky/zápasy

  • Dresové triko/vesta - je potřeba na zápasy. Děti do kategorie žáci/žákyně U13 obdrží zapůjčenou "modrou" a "žlutou" variantu dresu od oddílu. Hráči od 14 let výše si pořizují dres svůj vlastní na vlastní náklady (může být s vlastním příjmením na zádech).
  • Dresové kalhoty - jsou potřeba na zápasy. Všichni hráči si pořizují své vlastní. K dispozici jsou v oddílovém skladu.
  • Obuv - je potřeba na zápasy i trénink. Pro začátek bohatě postačí fotbalové kopačky. Později se lze poohlédnout po specializované obuvi pro softball/baseball, tzv. "spikes". Pro děti do 16 let jsou povinné gumové/plastové hroty v podrážce. Od kategorie juniorů jsou povoleny hroty kovové.
  • Rukavice, helma, pálka - jsou potřeba na zápasy i trénink. Pro začátek můžeme zapůjčit erární oddílové vybavení.

Kde koupit?

Jako oddíl využíváme převážně služeb eshopu schoolsport.cz, kde děláme pravidelně v průběhu roku několik velkých objednávek. Obraťte se na Vaše trenéry příslušných kategorií, rádi Vám poradí.

Členské příspěvky

Členské příspěvky se liší dle věkové kategorie, ve které bude vaše dítě trénovat/hrát a každým rokem jsou předem nastaveny Valnou hromadou. Splatnost příspěvků je vždy do 31.3. daného roku a k platbě bude vyzváni začátkem roku. V případě potřeby se informujte u svého trenéra.
Za tyto členské příspěvky se o naše členy kompletně postaráme. Nejedná se jen o trénování, pronájmy a údržbu areálů, startovné turnajů a celostátních soutěží, rozhodčí a sportovní vybavení, ale i o zajištění cestování na turnaje a zápasy po celé ČR včetně ubytování.
Pro děti i rodiče v průběhu roku pořádáme další akce, jakou jsou např. soustředění, opékání špekáčků, pouštění draků, zápasy s rodiči či slowpitchové zápasy. Společně trávíme čas na hřišti, na cyklovýletech a dalších aktivitách.

Hráči od 15 let věku mají povinnost plnění brigádnických hodin, a to buď formou prací v areálu nebo pomocí při různých propagačních akcích, školních ligách, sportovních dnech, apod.

Závěr roku vždy společně rekapitulujeme na Společenském večeru “Šneci v saku”.

Všechny aktivity jdou ruku v ruce se zapojením všech členů, rodinných příslušníků a našeho okolí, proto budeme rádi za jakoukoliv materiální či fyzickou výpomoc.

Speciální kategorií je u nás tzv. “SRPŠ” členský příspěvek ve výši 300 Kč, díky kterému se staneš netrénujícím členem oddílu se všemi rozhodovacími právy a plnou informovaností o jeho chodu (možnost hlasování na valné hromadě, zápisy z výboru, účetní závěrky, apod.). Brigádnické hodiny se tě v SRPŠ týkat nebudou, ale nabídnutou pomocnou ruku nikdy neodmítneme! 

Užitečné odkazy

Zpět na Pro rodiče

Mapa míst

Kunovská Mlatevňa
V Hliníku 1652, 68604 Kunovice
1
Sportpark Rybníček
Salašská 2182, 68603 Staré Město
2
Sportovní hala Kunovice
Panská 9, 68604 Kunovice
3
Tělocvična ZŠ U Pálenice
U Pálenice 1620, 68604 Kunovice
4