17_20240124_154636.jpg

Externí trenéři na atletiku a nadhazování na trénincích

Jedním ze společných závěrů z výjezdního zasedání všech trenérů Snails, byla potřeba se více zaměřit na zkvalitnění sportovní přípravy. Jako první padl důraz na atletickou přípravu a nadhazování.

V klubu věříme v důležitost rozvoje základních atletických dovedností již od útlého věku. Proto jsme navázali spolupráci s atletickou trenérkou, která jednou týdně navštěvuje naše tréninky a učí naše týmy, jak správně cvičit a zlepšit se v běhání. Rozumíme tomu, že pevný základ v atletice přispívá k lepším výkonům a úspěchu v softballu a dalších sportech. Zapojením atletického tréninku do našich tréninků chceme naše hráče vybavit potřebnými nástroji k dosažení excelentního výkonu na hřišti a podpořit jejich celkový rozvoj jako sportovců.

Další kompetencí je nadhazování, které se s několika dalšími trenéry vzal na starosti Milan Zedník.

Abychom mladým sportovcům zpestřili jejich nadhazovací trénink, pozvali jsme do našeho klubu zvláštního hosta - Adama Buchnera, extraligového nadhazovače (Painbusters Most) a zároveň i nadhazovače z české národní reprezentace, který vedl trénink pro naše kluky U13 a U16.
Všem mladým sportovcům fandíme k rozšíření jejich porozumění hry a motivaci k dosažení nových úrovní ve své cestě za úspěchem v softballu.