77_20240605_211703.jpg

Extraliga juniorů na domácí Mlatevni

Junioři o víkendu v Kunovicích odehráli dva zápasy proti Joudrs Praha a dva zápasy proti Žralokům Ledenice.

Juniorka doma třikrát zaváhala, ale pak fanoušky nadchla výkonem a výhrou v posledním zápase víkendu.

Další hrací víkend přivál do Kunovic v sobotu Joudrs a v neděli Ledenice. Oba týmy mají medailové ambice a tak bylo na šnecích, jak zabojují proti těmto soupeřům.

Matyáš Zelinka odjel do USA sbírat herní zkušenosti a nejen proto jsme pojali zbytek jarní soutěže v zapracování naši nastupující generace, která musí pomalu začít brát tíhu zápasů na své bedra.

V sobotu jsme se utkali s Joudrs. Na nadhozu jsme drželi Joudrs docela na uzdě, nicméně naše pálka a to zejména druhá část lineupu byla velmi lichá. Prohra 7:3… Na nadhozu se vystřídali Gigi a od 4 směny pak Luky Fiedler.

Druhý zápas nám hned na začátku uskočili o 4 body a pálkařsky jsme dotlačili body až v páté a šesté směně. Ve druhé směně jsme prohodili nadhoz a pak v páté a šesté, kdy nás dorazili a zaslouženě vyhráli 11:3.

Opět na pálce byla kvalitní jen půlka lineupu a bez toho nejsme schopni vyhrávat zápasy.

Nedělní zápas tentokrát proti Ledenicím byl jako přes kopírák, Ledenice skórují a my bohužel jen sporadicky. Skóre vypadá hrozivě, nicméně do sedmé směny jsme drželi rozumné skore 7:2, pak jsme vystřídali nadhoz a tím jsme uvolnili stavidla soupeřovým bodům a zápas zaslouženě prohráli 11:3.

Druhý zápas proti Ledenicím si na kopec stoupl Luky Fieldler a držel soupeře na uzdě. Po sedmé směně byl stav 3:3. Kdo by si pomyslel, že se v tiebraku roztrhne pytel s body.... Ledenice odskočili o 2 body a tak jsme měli na pálce dohrávku. Tam se poprvé za víkend zadařilo i mladší nastupující generaci, kdy se dostali na metu a zkušení junioři je podpořili. Získali jsme 3 body a vyhráli na klasický wildpitch od ledenického nadhazovače. Pro Lukyho Fiedlera to bylo poprvé, kdy dokázal ustát 8 směn… zvládl to bravurně.

Z víkendu si bereme hlavně posunout pálku nové nastupující generaci a hned následující pondělní trénink pod dohledem juniorů měli taktickou průpravu.

Z víkendu však bereme stav 1:3 na zápasy všemi deseti.

Poslední zápas proti Ledenicím naše fanoušky dostal do varu, bylo se na co koukat a to tak, že se s námi vyfotila i naše fanynka, které je nádherných 95 let. Děkujeme za podporu.