71_20240528_182021.jpg

Liga kadetů v Pardubicích

Mladší kadeti odehráli 3. ligový turnaj v Pardubicích.

Liga kadetů

3. kolo

25.-26.05.2024

Pardubice

Falcons Hradec Králové vs. Snails 10:5

Proti favoritovi a pozdějšímu vítězi celého turnaje jsme ještě v průběhu čtvrté směny vedli 5:3, jenže poté Falcons zabrali, výsledek otočili a na závěr, kdy už bylo jasné, že vzhledem k hracímu času výsledek otočit nestihneme, kosmeticky upravili skóre na rozdíl 5 doběhů, což ovšem vůbec neodpovídá průběhu zápasu.

Snails vs. Joudrs Praha 6:7

Tiebreakové drama č. 1. Po základní hrací době byl stav na ukazateli skóre 3:3, ale
v tiebreaku jsme se nevyvarovali několika chyb a umožnili soupeři čtyři doběhy. Přesto jsme se nevzdali, snížili jsme na rozdíl jediného, a pak při dvou autech a pokusu o dobytí druhé mety, a tedy obsazení skórovací pozice, rozhodčí zahlásil out, s čímž se hráči a doprovod Snails do této chvíle nemohou ztotožnit, a při jeho komentování na hřišti si starší z coachů řádně procvičil sílu hlasivek.

Že je to škoda? Čtěte dál, bude to ještě lepší.

Snails vs. Pasos Pardubice 2:13

Tento zápas se nám opravdu nevyvedl a není moc co komentovat. Prostě příště jinak a lépe.

Sever Brno vs. Snails 9:8

Po sobotě jsme věděli, že nejlepší nadhazovač z Brna má k dispozici už jen čtyři směny, a tak bylo naší taktikou udržet brněnskou pálku a po vystřídání tvrdě zaútočit. A stalo se, když ztrátu 2:3 jsme otočili na 6:3 v náš prospěch. A přišla poslední brněnská pálka. První pálkař odpálil trojmeťák. Nevadí, nezajímá nás, ať si klidně doběhne, my děláme tři auty. Přišel první aut a pak odpal, ze kterého běžně děláme aut na jedničce. Nepovedlo se, nevadí, ani tento běžec nerozhoduje. Přidáváme druhý aut, Brno druhý doběh a dostáváme se do stavu 6:5, třetí meta obsazená, dva auty, dva strajky. Nadhoz, catcher chytá, ale při předávce míče do házecí ruky mu vypadává z rukavice, odskakuje k plotu, což běžec ze třetí využije k vyrovnání. Samozřejmě, podle starých softballových zákonů, je hned následujícím nadhozem strike out, takže směna a tiebreak.

V prvním zaznamenáváme bod a Brno srovnává, ve druhém my opět jeden doběh, ale tentokrát nás Brno definitivně přetlačuje. Tento zápas nám protéká mezi prsty.

Nedá se nic dělat, jedeme dál. Klukům jsme po zápase řekli, že takováto prohra se jim jednou (v dobrém) vrátí. Naše hra jde nahoru. I přes výpadky jsme přesvědčeni, že jdeme správným směrem.