16_20240122_091307.jpg

Moravská liga coachballu

Coachballisté v sobotu 13.01.2024 se dvěma týmy v hale ve Starém Městě odehráli 1. turnaj Moravské ligy. Více v článku.

1. turnaj moravské ligy Coachballu proběhl uplynulý víkend ve staroměstské nafukovačce na Rybníčku. Účast byla hojná, mimo "domácí" dva šněčí týmy (žlutý a modrý), si do Starého Města našly cestu další čtyři týmy.

Turnaj byl netradičně zahájen už v pátek, a to soubojem modrých proti žlutým šnekům, který přinesl obrovský boj a přetahovanou o výsledek, který si pro sebe urval v dohrávce žlutý tým. Všechny hráčky a hráči, z nichž pro velkou spoustu bylo toto zápolení vůbec prvním turnajem v Coachballu a pro některé v softballu vůbec, předvedli velkou bojovnost, nasazení a snahu, zápas přinesl krásné odpaly i zákroky.

V sobotu zahájil spanilou jízdu svou skupinou Sever Brno, který dokázal porazit jak břeclavské Locos, tak i Olympii Blansko, v druhé skupině se pak díky výhře nad pantery z Trnavy, dostali do čela žlutí Šneci.

V soubojích o umístění Olympia porazila Pantery a umístila se pátá, v boji o třetí místo modří Šneci zvítězili nad Locos a finále si po nadherném zápase pro sebe nakonec urval Sever Brno, který porazil žluté Šneky 5:3.

V turnaji ale nešlo ani tak o výsledky, body nebo výhry, důležitější byl pocit ze hry a turnaje, který spousta hráčů a hráček zažívala po dlouhé době nebo úplně poprvé a všichni si odvezli velmi cenné zkušenosti a parádní zážitky.

V dresu žlutých šneků se představili: Maty Balcar, Bára Dobešová, Gabča Dostálková, Luky Hlůšek, Fíla Horák, Lukáš Janků, Jáchym Kovář, Vojta Křivák, Adam "Deštník" Mitáček, Osky Osoha, Martin "Zuid" Pavlica, Gaboš Slanicay.

Poděkovat je nutné nejen organizátorům v čele s Robinem, který si střihl mimo trenéra a organizátora i roli rozhodčího, hlavně ale všem účastníkům ze všech týmů v rolích hráčů, trenérů, rodičů, diváků, vyzdvihnout je nutné také slovenské Pantery a jejich podporovatele, kteří vytvářeli skvělou atmosféru i když se jejich týmu zrovna nedařilo.

Budeme se těšit na dalších turnajích zase naviděnou.

Reportáž o turnaji v TVS