35_20240314_202908.jpg

Moravská liga coachballu

V neděli 10.03.2024 v Břeclavi coachballisté odehráli další turnaj Moravské ligy.

Moravská liga Coachballu - Břeclav

Neděle 10.3. byla dalším termínem, kdy se mělo odehrát zápolení mladých coachballistek a coachballistů, tentokrát v břeclavské hale.

Díky holkám jsme za Snails mohli poskládat a poslat do bojů dva týmy s tím, že jsme se pokusili vytvořit dva vyrovnané týmy, které by mohly zasáhnout také do celostátní soutěže v Coachballu. Cílem tedy bylo hlavně vyzkoušet složení týmů, poznat se, sehrát se a zjistit, na čem ještě do začátku sezony zapracovat.

Modří zahájili svou cestu turnajem vyrovnaným soubojem s domácími Locos, které velmi dlouho drželi na nule díky parádní hře v obraně. Vedení 3:0 jsme hájili až do závěru, kdy soupeř sice stahoval, ale výhru 5:3 už nám sebrat nedokázal.

Žlutým se postavili vítězové obou předchozích turnajů ze Severu Brno, kterým také po boji bohužel podlehli, nicméně s přibývajícím časem se tým lepšil, na což navázal v souboji s Olympií Blansko, kterou porazil a zajistil si místo v boji o třetí příčku.

Modří naopak na začátku zápasu proti dobře pálícím Panthers Trnava trochu "zaspali" a soupeř se dostal do vedení, ale tým zůstal silný, nenechal se položit špatným stavem a souboj otočil a výhrou se dostal do boje o 1. místo.

Souboje o umístění měly podobný průběh s rozdílným koncem. Žlutí se proti Locos v neuvěřitelné napínavém a lítém souboji přetahovali o každý bod a po útoku vždy každý tým překlápěl vedení na svou stranu, domácí byli ale nakonec o něco šťastnější a slavili nakonec výhru 10:7, ovšem naši Šneci nedali své ulity lacino a rozhodně se nemají za co stydět, zákroky v poli i odpaly v útoku byly skvělé a na to, že v tomto složení hráli poprvé a pro některé to byl první či druhý turnaj v kariéře za Coachball, to bylo parádní.

Modří se v souboji se Severem Brno dlouho drželi a hráli vyrovnanou partii. Díky sérii odpalů a agresivní hře se podařilo v jedné ze směn uhrát kýžených 6 bodů a vytvořit si potřebný náskok, který jsme dokázali udržet a mohli si užít výhru v celém turnaji.

Co bylo ale hlavní bylo, že jsme nepřijeli a neodjížděli jako týmy modrých a žlutých, ale jako Snails Kunovice. Oba týmy se navzájem podporovaly, povzbuzovaly a o to nám šlo především - fungovat jako celek, i když byli rozdělení.

Tradičně největší poděkování zaslouží rodiče za podporu a pomoc, samozřejmě hráčům za nasazení a snahu, kterou, jak doufáme, přenesou i do dalších tréninků, abychom byli ještě silnější.

Modří: Deštník, Jáchym, Fíla, Kostelník, Viky, Kája, Zuzka, Paštika, Táďa, Gaboš, Martin Š., Domča

Žlutí: Luky, Gaboš, Gabča, Barča, Vojta, Sůvič, Osky, Zuit, Anet, Sofča, Jusťa