Související zápasy

Snails Kunovice
59_20240508_103711.jpg

Superliga kadetů v Havlíčkově Brodě

Starší kadeti první květnový víkend vyjeli do Havlíčkova Broda, kde odehráli další čtyři zápasy superligy.

Starší kadeti na další superligové kolo vyjeli do Hippos arény v Havlíčkově Brodě. Čekal nás zápas proti domácím Hrochům, Joudrs a dva zápasy proti Spectru.

Do prvního zápasu proti Hrochům z Havlíčkova Brodu jsme nastoupili laxně, bez důrazu, částečně i kvůli podcenění soupeře, který využil každé naší chyby a po celou dobu s námi držel krok. Postupně jsme se dostali do těsného vedení, které se nám ale nepodařilo udržet a v dohrávce poslední směny se soupeři podařilo skóre otočit a zvítězit 7:6.

Mezi prvním a druhým zápasem jsme měli dvě hodiny času, který jsme využili podporou našich t-ballistů, kteří v Havlíčkově Brodě na hřiště B, hráli turnaj v rookieballu. Mladí šnečci nám svoji podporu vrátili v našem druhém sobotním zápase proti Spectru. Moc jim děkuju za fandění a vytvoření bouřlivé zápasové atmosféry.

Proti Spectru Praha jsme už nic nepodcenili a od první směny jsme se ujali vedení. Které jsem dobrou hrou v obraně i v útoku udrželi a vyhráli 12:1

Následovala regenerace v nedalekém plaveckém areálu a přesun na ubytování a večeři.

V neděli jsme dopoledne znovu hráli proti Spectru. Do zápasu jsme nastoupili s chutí vyhrát a rychle se ujali vedení. Za stavu 10:1 pro nás jsme promíchali sestavou, aby jsme si vyzkoušeli různé alternativy. Soupeři bohužel střídající nadhazovač sedl, začali dávat hity a postupně snížili až na rozdíl tří bodu. Silnému závěrečnému tlaku Spectra jsme odolali a zápas vyhráli 10:7.

Poslední soupeř nás čekal favorit superligy Joudrs Praha, který celý víkend svoje soupeře přehrával rozdílem 10 a více bodů a ve třech zápasech obdrželi pouze dva body. Do zápasu jsme nastoupili s tím, že nemáme co ztratit, pokusíme se soupeře překvapit a uvidíme, jak se to bude vyvíjet. První směna pro nás nezačala nejlíp, po homerunu při všech obsazených metách jsme brzo prohrávali 4:0, do dohrávky 1. směny jsme šli za stavu 7:0. Někdo by si mohl myslet, že zápas už jen odevzdáme, ale to to my ne.. Nadhoz nám sedl, pálili jsme, běhali po metách, všechno vycházelo a do druhé směny jsme šli za stavu 8:7 pro nás.  Hra se pak trochu uklidnila, nadhazovači se začali více prosazovat. Až do poslední směny jsme drželi těsné vedení. V poslední směně se Joudrs podařilo bodovat a do dohrávky jsme šli za stavu 11:12. Po krásném hitu Daminána a Hofiho metě zdarma, po které se se dostal až na druhou metu, jsme měli dva hráče ve skórovací pozici. Další šel pálit Maroš, který krásným hitem do zadního pole posunul naše běžce na metách domů. Zápas skončil našim vítězstvím 13:12. 

Hrací víkend jsme si hodně užili, v každém zápase se hrálo až do posledního outu. Na klucích jde vidět razantní zlepšení ve všech směrech. Víme, kde máme slabá místa a snažíme se je odstranit.

Děkujeme Hance za bezpečný odvoz kluků tam i zpět, rodičům a fanouškům za podporu.