Související zápasy

Snails Kunovice
56_20240508_085832.jpg

Ženy A se ve 2. lize představily na domácím hřišti

Ženy A o víkendu 04.-05.05.2024 odehrály čtyři zápasy 2. ligy na domácí Mlatevni.

2. ČSL žen aneb Neříkej hop, dokud nepřeskočíš

„Kdo napíše článeček? Barunka?“

Minulý víkend v Mostě jsem se psaní článku úspěšně vyhnula, ale tento týden už jsem se tohoto neoblíbeného úkolu musela nedobrovolně ujmout. Letos už si ani nebudu dělat iluze, že naše články ještě vůbec někdo čte.

V sobotu nás čekaly dva zápasy s Tempem Praha B. Pozitivní bylo už to, že si letos konečně nepřivezly extraligové hráčky, jak je jejich dobrým zvykem. V prvním zápase jsme suverénně vedly už od první směny, jenže pak se nám to klasicky začalo trošinku komplikovat. Tempo postupně začalo v odpalech přidávat na síle a bodový rozdíl se zmenšoval. Byl to divácky velice atraktivní zápas (říkali diváci). K vidění bylo hodně odpalů a zákroků na obou stranách, čemuž odpovídá skóre 18:11.

Druhý zápas už neměl tak hladký průběh. Klasicky jsme dostaly v první směně homerun, trošičku se nám to zkomplikovalo, a pak už nás soupeřky rozpálily a my prohrály 6:15. Ale dívat se na to celkem dalo.

V neděli přijel tým Žraloci Lednice B, s nimiž jsme odehrály nejdramatičtější zápas víkendu, a to hned první nedělní. Už od první směny jsme vedly a doufaly, že bychom ho snad mohly ukončit rozdílem o 7 bodů v páté směně. Pak jsme klasicky dostaly homerun a nakonec jsem odehrály všech 7 směn. Naštěstí se nám podařilo vyhrát a snad bych dodala jen – neříkej hop, dokud nepřeskočíš. A možná by se hodilo toto přísloví pro naše potřeby trochu přeformulovat – neraduj se, když se ještě hraje – anebo – nedělejte si debatní kroužek u třetí mety, dokud se míček válí po zemi za jedničkou. Jinak moc hezký, ale zbytečně dlouhý zápas.

V posledním zápase jsme vyslyšely přání fanoušků: „Zkuste to zkrátit,“ a tak jsme ve třetí směně vyhrály 16:1.

Také Vás můžu krátce seznámit s tématy rozhovorů v dugoutu pro uplynulý víkend.

  1. Debata o tom, jak se píše „Bychom“
  2. Debata o zákeřnosti change upu
  3. Debata o opalovacích krémech
  4. Filozofická debata o způsobu sběru pálek
  5. Debata o tom, co je ještě swing

Hodilo by se vyzdvihnout pálkařský výkon, který byl, řekla bych, na naše poměry nadprůměrný. V poli se nám rovněž dařilo a bilance tři výhry a jedna prohra je více než uspokojivá.

Bára