Související zápasy

Snails Kunovice
64_20240515_155425.jpg

Liga žáků v Kunovicích

Žáci U13 na domácí Mlatevni uspořádali ligový turnaj, který herně ovládli a zaslouženě skončili na 1. místě.

2. kolo ligy žáků – Snails Kunovice 11.-12.5.2024

O víkendu 11.-12.5. ožila kunovská Mlatevňa 2. kolem ligy žáků. Počasí nám více než přálo, bufet byl připraven na nápor dětí i fanoušků, gril nažhavený, tatínci si vzali za své přípravy hřiště. Jsme ready, jde se hrát.

Sobota

Locos – Snails 2 : 17

Jako první jsme nastoupili proti Locos Břeclav. Kluci se dobře vyspali a pálili krásně jak z nadhozu, tak i z tossu. Dejv si stoupl na prkno a v první a druhé směně všechny pálkaře vyndal S/Očkem. Ve třetí směně nastoupil Áďa, který zápas doházel a dovedl do vítězného konce.

Sestava: Nadhoz: Dejv / Áďa, catcher: Domča, 1: Luky H., 2: Jony, 3: Filda / Mity, spojka: Áďa N/ Dejv, 7: Aďa Dula, 8: Jenda, 9: Vilda/Maty

Snails : Sever Brno 6:3

Po dvou zápasové pauze jsme se postavili SK Severu Brno. Brno přijelo v oslabené sestavě, ale i tak jsme měli co dělat. Na prkno si na začátek opět soupl Dejv, kterému se ze začátku moc nedařilo a v první směně jsme schytali 3 body. V dalších směnách jsme Brnu už skórovat nedovolili, obrana, catcher i nadhoz fungovali na 100% . Směnu po směně jsme stahovali bodový náskok Brna a ve 3tí směně otočili skóre na 6:3.

Sestava: Nadhoz: Dejv, catcher: Áďa N, 1: Domča, 2: Jony/Áďa Dula, 3: Maty/Mity, spojka: Luky Hlůšek, 7: Jenda, 8: Luky Janků, 9: Filip/Maty.

Neděle

Snails : Hit Opava 7:5

Ranní zápas s Hit Opava byl velmi napínavý! Výhru jsme pro postup do finále nepotřebovali, ale dokázat si, že HIT Opava porazíme, ano! Byl to velmi důležitý zápas. Na prkno si jako první stoupl Domča, který první směnu udržel a HITu se podařilo skórovat jen jednou. Domča dál držel HIT na uzdě a až do třetí směny, kdy se jim přes tossy, passbally a chyby v poli podařilo uštědřit nám 3 body. Domču na prkně vystřídal Áďa, který podpořený dobrou obranou udržel a pustili jsme už jen jeden bodík. V útoku se nám nejvíce dařilo ve druhé směně, kde jsme HITu uštědřili 5 bodů. Trochu nám nahnal strach Luky Hlůšek, který si zranil malíček při slajdování na domácí metu, ale je to bojovník a softball přece nebolí!! J

Sestava: Nadhoz: Domča/Áďa, catcher: Luky H./Dejv, 1: Filip/Maty, 2: Ada Dula, 3: Jony, spojka: Dejv/Mity, 7: Jenda/Luky J., 8: Áďa N, 9: Táďa/Vilda.

Finále:

Snails : Hit Opava 4 : 1

Vrchol turnajového snažení nás čekal v neděli po obědě. Opět jsme se postavili týmu HIT Opava. Hned v první směně jsme dostali bod, pálkařské štěstí se na nás usmálo až ve třetí směně, když jsme vyrovnali. Čtvrtá směna byla klíčová, kdy jsme prolomily pálkařské štěstí a podařilo se nám otočit zápas 3mi doběhy. Začátek páté směny, jsme domácí, pokud soupeře nepustíme, vyhráli jsme….první pálkař S/O, druhý pálkař …Domča nás skvěle drží na catcherovi……luft na 1 – Fíla ho má v rukavici, třetí pálkař S/O, a to už rukavice lítají vzduchem a všichni se vrhají na Dejva….je to doma! Vyhráli jsme!

Sestava: Nadhoz: Dejv, catcher: Domča, 1: Fíla, 2: Jony, 3: Mity, spojka Áďa N., 7: Jenda, 8: Luky H., 9: Áďa Dula, fandící lavička: Táďa, Maty, Vilda a Luky Janků.

Velká pochvala od trenérů jde všem klukům za:

  • Skvělý běh po metách a chuť ukrást co jde!
  • Za to, že se nevzdávali a podporovali se, i když se nám zrovna nedařilo!
  • Za to, že udrželi emoce na uzdě a hlavu vzůru, když to bylo potřeba!
  • Neskutečnou podporu bubnující a zpívající lavičky! Byli jste neskuteční!!!

Děkujeme taky Lence, Andrei a Kamči za obsluhu v bufetu, Marimu za gril, Pepovi, Jirkovi Hlůškovi, Mirovi Kuřovi za úpravy hřišť mezi zápasy a ostatním tatínkům a maminkám, kteří nám pomohli s nošením plotků a vším ostatním, co bylo potřeba. J

Martina a Pant